DŮM

Střechou uniká až polovina tepla z domácností

Zateplení objektů a minimalizace tepelných ztrát jsou dnes velice žádané. Velká pozornost je soustředěna na to, aby bylo dostatečně zateplené obvodové zdivo. Tento druh zateplení ale rozhodně nestačí. Teplý vzduch stoupá vzhůru, tedy na stropy a střechy. Fyzikální zákony jsou v tomto ohledu neúprosné. Pokud vaše střešní a stropní prostory nebudou dostatečně zateplené, můžete se s úsporami na vytápění rozloučit. Teplý vzduch od topení bude stále unikat a vy budete stále platit.

 

Správný výběr je základem úspěchu

Metod a způsobů, které se používají na zateplení střešních a půdních prostor je v současnosti velmi mnoho.Bohužel, většina postupů si nedokáže poradit s těžko přístupnými prostory, kterých je na půdě a střešní konstrukci mnoho. Při obtížných aplikacích je zvýšené riziko špatně provedené. Nejvíce je pak zvýšené riziko vzniku tepelných mostů, kterými bude teplo stále unikat, stejně jako vaše finance. Naštěstí existuje metoda, která dokáže dokonale izolovat i špatně přístupná místa s vysokou účinností. Pomocí foukané izolace z inovativního materiálu Magmarelax bude zateplení snadné a účinné.

Kde všude se dá tato izolace využít?

Společností, která se soustředí na tento druh zateplení s materiálem Magmarelax, je IP Polná. Izolace je vyrobena z minerálů (čedič, sklo). Materiál disponuje vynikajícími protipožárními vlastnostmi a chrání proti zimě i slunci. Materiál je do požadovaných prostor dopravován hadicí, která aplikuje minerální vlnu přesně tam, kde je potřeba. Díky tomu se i v těžko dostupných místech vytvoří celistvá vrstva izolačního materiálu. Je minimalizováno i riziko vzniku tepelných mostů a celá izolace trvá pár hodin. Materiál je dopravován přímo na místo určení hadicí, díky tomu nevzniká žádný odpad ani nepořádek. Zateplovány mohou být prostory až na 100 metrů od automobilu s materiálem a do výšky 20m.

Kompletní informace naleznete na www.ippolna.cz.

Související příspěvky

Jaké schody do interiéru?

redakce

Panel – projekt s.r.o., firma zabývající se kompletní revitalizací panelových domů

redakce

Nadzemní plastové bazény těch nejlepších kvalit

redakce