DŮM

Starým radiátorům odzvonilo, nastupují konvektory!

Ještě stále se trápíte s nevýkonnými starými radiátory? Hledáte způsob, jak vytopit váš dům, byt nebo kanceláře snadno, rychle a navíc za málo peněz? Řešení máte na dosah ruky. Na český trh ho přináší společnost Licon a jmenuje se konvektor.

 

Co je konvektorové vytápění?

Konvektory se od klasických radiátorů liší jedním zásadním způsobem. K ohřevu místnosti využívají proudění a nikoliv sálání jako je tomu u klasických radiátorů. Díky tomu je vytápění místností efektivnější – ohřátý vzduch totiž cirkuluje po místnosti a tím je zabráněno vzniku větších teplotních rozdílů. Využívání proudění vzduchu má ještě jednou nespornou výhodu. Díky tomu se totiž přední desky konvektorů ohřejí na maximálně 40°C a to i při teplotě vody 90°C. Nehrozí tedy nebezpečí popálení i při delším kontaktu. Konvektorové topení je proto vhodné i pro použití v dětských pokojích.

 

Rychle a levně

Díky tomu, že mají konvektory nízký obsah vody, je vytápění místností velmi rychlé. Teplo máte díky konvektorům téměř okamžitě. Nízký obsah konvektorů má také významný vliv na spotřebu vody. Ta je velmi nízká, protože topná voda je obsažena pouze v trubkách výměníku, nikoli v ploše radiátoru jako je tomu u klasických radiátorů. Konvektorové vytápění tak významně snižuje náklady na topení.

Snadná instalace

Konvektory jsou také velmi lehké. Proto nemusíte mít obavy z jejich instalace. Právě díky jejich lehké váze je manipulace s nimi snadná a lehce jdou umístit i na nezděné stěny a konstrukce jako je sádrokarton, dřevo, hliníkové konstrukce podlah atd.

Užívejte si tepla vašeho domova. Více informací o konvektorovém topení naleznete na www.licon.cz.

Související příspěvky

Panel – projekt s.r.o., firma zabývající se kompletní revitalizací panelových domů

redakce

Revoluce v designu kachlových kamen

redakce

Design Evolution – Vrchol evoluce koupelnových řešení RAVAK

redakce