DŮM

Schodiště by mělo ladit s podlahou v místnosti

Máte ve svém domě schodiště, které vede do patra nebo podkroví? Přemýšlíte, jakým materiálem schodiště obložit, aby ladilo s podlahou v dané místnosti? Materiálů a krytin, které se hodí na obložení, schodiště není mnoho. Materiálů, které mají vynikající užitné vlastnosti spojené s krásným designem je ještě méně. Ale ty které se dají využít, rozhodně stojí za zmínku. Vybírejte tak, aby schodiště ladilo i s podlahou. Na designu velmi záleží.

 

Jaký materiál zvolit

Mezi nejoblíbenější materiály na podlahy v místnostech se řadí dlažby a vinylové podlahy. Při využití na podlahy se na oba tyto druhy může využít i podlahové vytápění, které zajistí tepelný komfort. Na schodiště ale téměř ve všech případech topnou rohož využít nelze. Díky tomu se u využití dlažby na schodech vyskytuje problém s její chladností. Naopak jeden druh vinylových plovoucích podlah je na obložení schodů přímo stvořený. Jedná se o vinylovou podlahu Thermofix.

 

 

Thermofix na schodech? Rozhodně ano!

Vinylová podlaha Thermofix pochází z dílny české společnosti Fatra a jedná se o moderní podlahovou krytinu s mnoha unikátními vlastnostmi. Jednou z nich je i možnost využití na obložení schodů, kterou nabízí pouze minimální procento podlahových krytin. Jejími největšími výhodami při obložení schodiště jsou protiskluzové vlastnosti a dobrý teplotní vjem. Díky tomu nebude vaše schodiště chladné a bude dokonale bezpečné. S vinylovou podlahou Thermofix můžete mít vysoce kvalitní podlahový materiál v místnosti i na schodišti.

 

 

Kompletní informace a vzory naleznete na www.fatrafloor.cz. Vyzkoušet si zde můžete také virtuální návrhář podlah, který vám bude nápomocný při výběru vhodného vzoru.

Související příspěvky

Zastínění střešních oken může být maximálně nápadité

redakce

Proč jsou vinylové podlahy stále vyhledávanější, i když jsou dražší?

redakce

Co je v dnešní době důležitým faktorem u podlahových krytin?

redakce
Search by Voice