DŮM

SAUNA A SOLNÁ TERAPIE

{jcomments on}Dokáže solná terapie zázraky?

 

Dnešní uspěchaná doba klade obrovské nároky na náš organismus. Často jsme proto vyčerpaní a bez energie. Pokud se chcete cítit lépe a dopřát svému tělu i mysli kvalitní regeneraci, vsaďte na solnou terapii. Překvapí vás svými účinky.

Co je vlastně solná sauna?

Odpověď je jednoduchá. Solná sauna je jakýkoliv typ sauny, který se vyznačuje specifickým obkladem vnitřních prostor. Vnitřní obklad stěn je tvořen materiálem, jako jsou solné cihly, solné štípané kameny nebo solné panely. Solnou terapii lze nainstalovat do nové nebo také do již stávající sauny a dopřávat si tak tuto ozdravnou kúru v klidu a pohodlí domova.

Proč investovat do solné terapie?

I zde je odpověď snadná. Sůl má blahodárné účinky na lidský organismus. V sauně se její účinek díky teplu ještě zintenzivňuje. Ze solných obkladů se uvolňuje množství aniontů (záporných iontů), nazývaných také „vzdušné vitamíny“, a minerálních látek, které mají prokazatelně pozitivní účinky na regeneraci lidského organismu. Likvidují viry a bakterie, čistí lidský organismus, podporují schopnost pokožky vylučovat toxiny a působí hojivě.

Sůl jako prostředek ke zatraktivnění prostředí vaší sauny

Vedle léčebných účinků solné terapie je tady ještě další hodnota navíc, a tou je její příjemný a zajímavý design. Ať už zvolíte obklad ze solných cihel nebo solné panely, stojí za to podtrhnout výjimečnost solné terapie vhodným nasvícením a tím ještě více vyšperkovat interiér vaší sauny. Sůl ve spojení s dřevem vám tak vytvoří harmonické prostředí a překvapivě příjemnou atmosféru, přímo stvořenou k nekonečným minutám relaxace.

Uvažujete nad realizací solné sauny? Na www.sauny-vital.cz naleznete spoustu zajímavých tipů a můžete se zde také poradit s odborníky.

 

Související příspěvky

Hliník, plast, plastohliník – který materiál bude pro vaše okna tím nejlepším?

redakce

Co vše budete potřebovat při rekonstrukci půdy?

redakce

Výhody točitého schodiště od společnosti Equipe

redakce