DŮM

Rohové krby jsou pro moderní domácnosti stále oblíbenější! Proč?

Pokud bychom si měli označit druh krbů, který za poslední roky několikanásobně zvýšil svou popularitu, je to jednoznačně krb rohový. Rohové krby jsou využívány předními českými architekty ze dvou důvodů. Tím prvním je samozřejmě jejich elegance, tím druhým i jejich schopnosti. A právě tyto 2 důvody si v dnešním článku rozebereme poněkud detailněji, abyste i vy lépe pochopili, proč je jejich obliba v současnosti zvýšená.

 

Nezaberou tolik místa

Z hlediska praktických vlastností mohou rohové krby nabídnout především úsporu místa v interiéru. Obestavění klasické krbové vložky zabere velkou část místnosti, která by mohla být využita i jinak. Rohové krby jsou vlastně součástí stavby. Jsou zapuštěné přímo do zdiva. Pokud jejich využití budete plánovat na novostavbě, je zapotřebí tomuto prvku přizpůsobit i umístění komína. Navíc mají krby v rohu prosklenou část na dvou stěnách, což zvětšuje jejich výhřevnou plochu.

rohovy-krb

Roh místnosti s krbem je originální a elegantní

Přesně tyto 2 požadavky jsou pro moderní interiéry zásadní. U každého druhu vybavení interiéru je v současnosti kladen zvýšený důraz na originalitu a eleganci. Rohové krby ve tvaru L nebo ve tvaru U to dokonale splňují. Pohled do krbové vložky ze dvou a více stran ještě umocní celkový vzhled interiéru.

 

Bohužel neseženete všude

I když jsou v současnosti krby do rohů místnosti stále vyhledávanější, najít jejich spolehlivého prodejce nemusí být jednoduché. Většina prodejců se ještě stále specializuje jen na základní typy krbů a kamen a rohové modely v nabídce nemá. Realizace rohového krbu je totiž velmi specifická a vyžaduje maximální znalosti a zkušenosti. Právě proto tento druh zboží nabízí jen opravdoví specialisté ve svém oboru. Jedním z takových specialistů je například i společnost Krby-Kamna Turyna. V oblasti rohových krbů můžete vybírat z celosvětově uznávaných značek, jako například Bodart & Gonay, Romotop, Spartherm, Brunner nebo Kobok.

Detailní nabídku najdete na www.krby-turyna.cz.

 

 

Související příspěvky

Praktické a chytré rady pro výběr vodovodní baterie

redakce

Garážová vrata – pomůže Mazel

redakce

Proč neodkládat revitalizaci – zdražování

redakce