DŮM

Rodinné domy v Praze? Na nic nečekejte a investujte do nového

Hospodářské oživení a větší zájem o domy. Právě tyto dva faktory mohou podle odborníků za to, že ceny rodinných domů začínají stoupat. Připočtěte rostoucí ceny hypoték a výsledek je jasný – s nákupem rodinného domu v Praze neváhejte už ani minutu!

Zatímco situace na trhu s byty je dlouhodobě stabilní, u nových domů, zejména v Praze, platí jiná pravidla. Na trhu totiž kromě developerů figurují i menší společnosti a také jednotlivci, kteří si staví vlastní domy. Dochází tak k velkým výkyvům a ceny se mění doslova ze dne na den.

Nový dům je lepší než dům s historií

Pokud váháte, zda si pořídit a rekonstruovat starý dům nebo investovat do novostavby, je odpověď jednoduchá. Průměrné stáří domů je v České republice 49 let, v Praze přitom narazíte i na starší rodinné domy na prodej. Průměr se zde pohybuje okolo 53 let.

Čím je dům starší, tím se také zvyšují náklady na energie a také nutnost investovat do drobných i větších oprav. Aby teplo z domu neunikalo, je většinou nutné kompletně vyměnit okna a povést zateplení. Rychle se tak dostanete na cenu, kterou byste zaplatili za úspornou novostavbu.

Bydlení ve vlastním domě pro rodiny i sportovce

Prodej rodinných domů nabízí například společnost Finep a na výběr jsou atraktivní lokality, jako je Praha 5 nebo Praha 10.

realizacebydleni_cz_finep_cz_03

Rodinné domy v Praze 5 se nacházejí ve Stodůlkách a jsou součástí projektu Britská čtvrť. O domy je velký zájem a není se čemu divit – leží 250 m od vstupu do metra, patří k nim garáž i venkovní stání a svým obyvatelům nabízí komfortní bydlení evropské kvality.

realizacebydleni_cz_finep_cz_01

K dispozici je už jen 9 domů 4+kk a 5+kk a ke každému domu patří pozemek až do velikosti 573 m2.

Rodinné domy v Praze 10 najdete ve Štěrboholech, kde už jsou k dispozici pouze domy 4+kk. Na všechny je ale nyní sleva 300 000 Kč, takže si můžete nové bydlení pořídit za skutečně výhodnou cenu. Bydlení v této lokalitě doporučujeme zejména sportovcům a milovníkům aktivní relaxace – okolí nabízí nepřeberné množství sportovního vyžití a také krásnou přírodu.

realizacebydleni_cz_finep_cz_02

Související příspěvky

Celoskleněné fasády společnosti MIJA-Therm, s.r.o. ze Šumperka.

redakce

HLEDÁME DŮM NA ZATEPLENÍ

redakce

Sháníte interiérové dveře? Teď se jejich nákup vyplatí!

redakce