Search

Rekonstrukce střechy v Třebíči

Hezký den všem, chtěla bych se s vámi podělit o svou zkušenost s rekonstrukcí střechy, kterou u nás prováděli pánové z firmy strecha-ok.cz, rekonstrukce střechy Třebíč Obvykle se na profesionální firmy moc neobracíme, jsme spíše taková rodina kutilů a stavební práce si vždy řešíme sami, případně s pomocí kamarádů a zbytku rodiny.

Když se nám ale začala střecha domu po babičce rozpadat téměř před očima, neobjevil se naštěstí nikdo, kdo by byl tak troufalý, že by řekl, že to uděláme svépomocí. Všichni si dobře uvědomovali složitost a náročnost tohoto úkolu.

Po mnoha amatérských pokusech a nesčetných úrazech našich chlapů při pracích na domě byla radost se konečně jednou podívat na kvalitně odváděnou odbornou práci specialistů. Takhle jsem to samozřejmě manželovi a synovi říct nemohla, ale poznala jsem na nich, že i na ně klempíři udělali velký dojem. Doufám, že se z některých věcí také poučili. Především z bezpečnosti práce. Se zajištěním stavby si řemeslníci dali opravdu záležet.

40105407 - a roofer laying tile on the roof

Práce probíhala hladce, pánové nebyli v oboru žádní nováčci, moc dobře znali celý postup, a jelikož byli velice zruční, nebyly žádné prostoje, jeli jako stroj. Byli dokonale sehraní, perfektně spolupracovali, asi proto jim to šlo tak dobře.

Začali odstraňováním a likvidací starých střešních tašek. Na taškách bylo poznat, že dobu své největší slávy už mají dávno za sebou a že s rekonstrukcí střechy jsme začali opravdu, jak se říká, za pět dvanáct.

Zkontrolovali nám trámy a krokve, které byly překvapivě v dobrém stavu. Přece jenom stará dobrá poctivá práce se nezapře. Ale i tak jsme si museli uvědomit, že žádný materiál nevydrží navždy a bez řádné údržby a ošetření se jeho životnost rapidně sníží.

45097993 - close up of metal roof tile

Dřevěné střešní trámy musí odolávat mnoha nepříznivým vlivům, ať už se jedná o vlhkost, nejrůznější škůdce, plísně nebo houby. Aby nám tedy ještě nějakou dobu dobře sloužily, provedli řemeslníci chemické ošetření jak trámů, tak i krokví.

Potom už nic nebránilo tomu, aby se položila nová krytina. Vybrali jsme si vlnité bitumenové desky. Práci s nimi zvládli klempíři bez potíží. Žasla jsem, jak nám nová střecha doslova rostla před očima. Kvalita prováděných prací byla na velice vysoké úrovni, nic se neodbylo, naopak vše provedli velice precizně.

Spolupráce s firmou strecha-ok.cz probíhala naprosto idylicky, nečekali jsme, že narazíme na tak solidní a spolehlivou firmu. Asi nejvíce musím vyzdvihnout kvalitu a rychlost realizací prací. Domluva byla perfektní, na čem jsme se dohodli, to platilo. Určitě doporučujeme všem!!!

 

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *