DŮM

Proč zvolit pro pasivní domy nebo novostavby peletová kamna COLA

< !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Untitled document

Peletová krbová kamna jsou mezi uživateli pasivních domů ale i jiných novostaveb stále více oblíbená. Důvodů jejich oblíbenosti je hned několik. Co přináší peletová kamna navíc a proč zvolit právě tato kamna?

 

Úspora za topení

Dle zkušeností zákazníku, kteří si pořídily krbová kamna na pelety COLA dosahují značné úspory a to oproti plynu 50 % a oproti elektrickému vytápění až 60 % úspory za vytápění a ohřev vody.

 

Úspora místa a jednoduchá instalace

Tyto dva důvody jsou jasné. Každý majitel rodinného domu se snaží ušetřit místo a současně si chce pořídit výkonné pomocníky, kteří udělají jeho bydlení komfortnější. A právě tyto dva požadavky splňují peletová kamna dokonale. Kamna na pelety mají totiž optimální rozměry, díky kterým se výborně hodí do obývacích pokojů, kde nezabírají téměř žádné místo a současně se stanou jeho zajímavou funkční dominantou. Peletová krbová kamna s výměníkem jsou plnohodnotná jako plynový kotel, takže se pouze připojí na otopný systém. Nemusíte se tedy vůbec obávat složité instalace, která je častým jevem u kotlů u kterých musí být brán zřetel i prostor – kotelnu. Pro pasivní rodinné domy jsou například ideálním řešením peletová kamna TERMO ORION, FOCUS či ELLISE které svým minimálním výkonem 5 kW a účinností 97 % splňují veškeré požadavky pro ekonomické vytápění novostaveb a pasivních domů. Zbylý výkon kamen se může použít pro ohřev teplé užitkové vody.

           

 

 

Snadná obsluha, údržba i zajímavé využití

Kamna na pelety se také snadno ovládají a udržují. Nevyžadují žádnou zvláštní péči. Doplnění zásobníku kamen peletami u pasivních domů je nutné provést zhruba jednou za 3 dny a čistění kamen se potom provádí zhruba jednou za týden a trvá v průměru 5 minut. Prostě dokonalé. Peletová kamna lze například využít i pro ohřev teplé užitkové vody, takže s nimi můžete i výrazně ušetřit.

 

Výhody oproti krbu nebo klasickým krbovým kamnům

Klasické krby nebo krbová kamna mají tu nevýhodu, že uniká kouř do místnosti a vypadává z nich popel a nečistoty při nakládání paliva. Peletová kamna se při provozu neotvírají a pelety se doplňují z uzavřených 15 kg pytlů, takže tyto nešvary které Vám znečišťují obytný prostor prachem a kouřem odpadají.

 

 

Kde je hledat?

Na českém trhu jsou v současné době k dostání moderní peletová kamna od firmy ecoFlame, která jsou jedničkou ve svém oboru. Interiérové kotle na pelety Cola jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a vyznačují se vysokou životností, extrémní odolností a v neposlední řadě i zajímavým designem. Navíc splňují nejpřísnější předpisy z hlediska emisí, takže si nebudete zamořovat okolí domu toxickým kouřem a kontaminovat zahrádku.

Více informací najdete na www.ecoflame.cz

Související příspěvky

Nová technologie pro výrobu plastových dveří zajistí jejich odolnost i kvalitu!

redakce

Hliníkové zábradlí jako zbrusu nová, výhodná i praktická dekorace

redakce

Dejte sbohem nevzhledným radiátorům!

redakce

3 x komentováno

Jitka 21. 8. 2015 at 15:00

Super mám je doma a jsem moc spokojená 🙂

Karel 5. 6. 2016 at 21:20

Cituji z článku:Pro pasivní rodinné domy jsou například ideálním řešením peletová kamna TERMO ORION, FOCUS či ELLISE které svým minimálním výkonem 5 kW …atd
Co je to za nesmysl?! Kamna s minimálním výkonem musí pasivní dům zcela jistě přetopit!!!

Tvrdík 15. 12. 2016 at 10:37

Peletová kamna jsou dobrá v novostavbách díky své ekologičnosti, ale rozhodně ne v pasivních, jak píše výše Karel, je riziko, že to přetopí. ABX nebo Haas jsou srovnatelné kvalitou, ze svých zkušeností s instalací v RD můžu jedině doporučit ty Haasy, viz e.g. tady – https://www.levnekrby.cz/katalog/peletova-kamna-3141/haas+sohn-rukov-3142/peletova-kamna-toledo-32-c-3146/
Zákazníci si také nestěžují na kvalitu zpracování a topné vlastnosti.

Diskuze je uzavřena.