DŮM

Proč se vyplatí přemýšlet o venkovních žaluziích?

V současné době existuje mnoho produktů a technologií, které primárně slouží k regulaci množství přírodního světla v interiéru. Několik let byly preferovány spíše interiérové stínící prvky, ale v posledních letech jsou doporučována spíše exteriérová stínidla. Velmi kladného hodnocení dosahují především venkovní žaluzie. Z jakého důvodu jsou venkovní žaluzie tolik ceněné a proč se vyplatí přemýšlet o jejich instalaci na vaše okna?

 

Hlavním důvodem je efektivní stínění

Venkovní okenní žaluzie mají svou největší přednost především v efektivním stínění interiéru. Sami si můžete přesně nastavit jejich polohu a propustnost světla. Pro maximální propustnost světla mohou být zcela vytažené. V zataženém stavu propouští jen minimální světlo, což je ideální, pokud potřebujete zabránit ostrým slunečním paprskům přes den nebo v noci svitu od veřejného osvětlení. Díky moderním technologiím jsou venkovní žaluzie ovládané elektronicky, jediným ovladačem v interiéru. Z jednoho místa můžete ovládat žaluzie na celém domě.

1381989514_venkovni-zaluzie6_z90

Venkovní žaluzie zvyšují tepelný komfort v interiéru

Další předností žaluzií z vnější části oken je zvýšení tepelného komfortu v interiéru samotném. Žaluzie v zataženém stavu působí i jako další stupeň tepelné ochrany vašeho domu. V zimě brání teplu, aby pronikalo ven a mrazu, aby se nedostával skrze okna dovnitř. Žaluzie tak pomáhají i snižovat náklady na vytápění, které tvoří největší položku v rodinném rozpočtu. V létě naopak zatažené žaluzie brání přehřívání interiéru.

 

Další přednosti

Ani tím ale výčet předností venkovních žaluzií nekončí. Musíte se ale zaměřit na kvalitní druhy od specializovaných firem v této oblasti. Jaké výhody nabízí venkovní žaluzie ještě?

  • Velká pevnost díky moderním pevným materiálům
  • Možnost výběru několika variant provedení lamel
  • Možnost výběru libovolné barvy (žaluzie budou ladit s domem)
  • Ochrana oken před poškozením
  • Lze větrat otevřeným oknem i při zatažených žaluziích

 

Kvalitní venkovní žaluzie najdete například na www.climax.cz.

Související příspěvky

Samočisticí schopnost nano impregnačního nátěru oken

redakce

Jak se zbavit vlhnutí rodinných domů?

redakce

Barevná hra obkladů

redakce