DŮM

Proč se vyplatí mít u domu kvalitní bezpečnostní dveře?

Vstupní dveře jsou součástí každé domácnosti, ale často podceňujeme důležitost jejich odolnosti proti vloupání. Věděli jste, že většina zkušených zlodějů se do domácnosti nedostává okny, ale dveřmi? Nová okna jsou totiž vybavena celoobvodovým kováním a je nutné jejich rozbití, což nadělá velký hluk a nepořádek, který by mohl zloděje odhalit. Zatímco u dveří, které nemají dostatečně velký stupeň bezpečnosti, mají zloději dostatek triků, jak je otevřít prakticky bez námahy a zcela potichu. A není k tomu zapotřebí ani žádné speciální vybavení. Vsadit na bezpečnostní dveře se tedy rozhodně vyplatí.

 

Existuje 6 tříd zabezpečení

Bezpečnostní dveře se dělí do šesti základních kategorií podle stupně odolnosti proti vloupání a poškození. Jedná se o 6 bezpečnostních tříd, z nichž jsou reálně využívané především 4. Bezpečnostní třídy 1 a 2 neposkytují ještě takovou ochranu, jaká by byla zapotřebí a zloději si s nimi dokáží poradit. S bezpečnostními dveřmi třídy 3 a 4 ale zloději budou mít mnohem více práce a starostí. Jejich zabezpečení je totiž na velmi vysoké úrovni a zloději většinou svou snahu vzdají ještě dříve, než se dostanou přes dveře.

 

Charakteristika třídy 3 a 4

Charakteristiku bezpečnostních dveří třetí a čtvrté třídy si představíme na dveřích od konkrétního výrobce. Jednat se bude o dveře NEXT, které patří mezi nejuznávanější druhy na našem trhu.

Bezpečnostní dveře NEXT 3. třídy mají 17 jistících bodů. I přesto se ale hodí i do stávajících kovových zárubní a jejich montáž je snadná a rychlá. Rozvodový systém je integrovaný ve dveřích s dvojitým celoplošným pancéřováním 1 00 plechem zajišťuje vysoký stupeň bezpečnosti a odolnosti. V prostoru zámku je pancéřování zesíleno speciálním plechem. Kostra dveří je ocelová s rámem a žebrováním. Povrch dveří může být z laminátu, dýhy či masivního dřeva.

Bezpečností dveře NEXT 4. třídy nabízí dokonce 21 jistících bodů. Jedná se o jediný typ bezpečnostních dveří s oboustrannou bezpečnostní odolností. Opět mohou být usazeny do stávajících zárubní a nabízí oboustranné celoplošné pancéřování s integrovaným rozvorovým systémem.

 

 

Související příspěvky

Hliník vs. plast aneb velký souboj vchodových dveří

redakce

Jak zastínit i netradiční druhy oken? Pomůže vám Bohemiaflex CS, s.r.o.!

redakce

Jaký materiál je nejlepší na výrobu oken?

redakce
Search by Voice