DŮM

Proč se vyplatí investovat do solárních ventilací?

O důležitosti správného a dostatečného větrání toho bylo napsáno už opravdu mnoho. Větrání je tím hlavním způsobem, jak bojovat proti vlhnutí domácností a plísním v interiéru. Může se sice zdát, jako jednoduché, ale správně větrat tak jednoduché rozhodně není. Možná si myslíte, že otevření oken je jednoduchou činností, ke které nepotřebujete moderní techniku, za kterou byste museli utrácet finance. Existuje ovšem hned několik pádných důvodů, o kterých byste měli vědět.

 

I otevřením okna vyhazujete finance

Jste si vědomi toho, že i otevřením okna ztrácíte finance? Zejména pak v zimním období. Představte si, kolik financí musíte investovat do vytápění jednotlivých místností v domě. Když jsou tyto prostory zahřáté, musíte otevřít okna a vyvětrat vzduch, abyste předcházeli vlhnutí a plísním. A v tuto chvíli vám z interiéru teplo utíká a vy musíte znovu místnost vytápět. A nezáleží na tom, zda k vytápění využíváte elektřinu, plyn nebo tuhá paliva. Finance ztrácíte stále. A právě tady přináší solární ventilace největší výhodu. Dokáží totiž do místnosti přinést čerstvý vzduch zvenčí a nepotřebují k tomu ani otevírat okna. Vzduch navíc není chladný a ledový, ale dovnitř proudí již teplý. Celou práci totiž zajistí solární panely, které se instalují na fasádu domu nebo v případě podkrovních místností klidně na střechu.

 

O vše se postará technologie v panelech a slunce

Nákup solárních panelů je sice jednorázovou investicí, ale je také investicí, která se vám rozhodně vrátí. Kromě nákladů na pořízení už nebudete zatěžováni žádnými výdaji. Solární panely totiž pracují výhradně na principu solární energie. Ta je zdarma a provozní náklady jsou minimální. Solární panely totiž nasávají vzduch zvenčí nejprve do své konstrukce. Díky černým absorbérům společně s průhledným krytem z bezpečnostního skla je uvnitř panelu vytvořen skleníkový efekt, který dokáže nasávaný vzduch ohřát. Teprve poté vzduch putuje do flexibilní hadice, která vede skrze stěnu budovy. Pohyb vzduchu do místnosti zajistí malý ventilátor, který ho pohání. Chod ventilátoru také zajistí solární energie z panelů, takže opět šetří peněženky. Dokonce existuje i druh solárních ventilací, který dokáže místnost i temperovat a odvlhčovat. Jedná se o panely SolHeat od společnosti PAVLŮ-Complex, s.r.o.

Kompletní nabídku solárních ventilací s veškerými informacemi najdete na www.solarniventilace.cz

 

 

Související příspěvky

Ploché střechy potřebují kvalitní izolaci

redakce

New Vision of the Loft – mezinárodní architektonická konference ve firmě FAKRO

redakce

Restaurování nábytku – svépomocí nebo raději pomoc odborníka?

redakce