DŮM

Proč jsou vinylové podlahy stále vyhledávanější, i když jsou dražší?

Obliba vinylových podlah do českých domácností i do komerčních prostor je rok od roku vyšší a vinylové podlahy se pomalu ale jistě řadí mezi nejvyužívanější druhy podlah. A to i přesto, že v porovnání například s laminátovými plovoucími podlahami jsou mnohdy výrazně dražší. České domácnosti se totiž stále více učí ocenit v oblasti vybavení domů kvalitu a nebojí se do ní investovat. Vinylové podlahy jsou sice dražší, ale v porovnání s některými ostatními podlahovými krytinami je jejich kvalita mnohem vyšší. Poměr ceny a kvality je tedy vyrovnaný.

 

Co vyžadují moderní domácnosti od podlahových krytin

Podlahové krytiny jsou součástí všech druhů staveb, domácností i komerčních prostor. Jsou velmi namáhány, asi nejvíce z celého vybavení interiéru. Jaké hlavní parametry při výběru nové podlahy do interiéru jsou rozhodující? Především se musí jednat o kvalitu a odolnost. Záleží také na tepelné a zvukové izolaci podlah. Nesmíme zapomínat ani na jejich design. Designu se v moderních interiérech věnuje opravdu zvýšená pozornost a právě podlahy hrají v celkovém vzhledu velkou roli.

 

Jak je to s designem vinylových podlah

Vinylové podlahy jsou v drtivé většině případů nabízeny v imitaci dřeva nebo kamene. Tedy materiálů a vzorů, které jsou pro domácnosti reprezentativní a v současné architektuře nejvyužívanější. Provedení těchto vzorů je na nejvyšší úrovni a na první pohled mnohdy není poznat, zda se jedná o pravé dřevo, nebo jen o imitaci dřevěného vzoru. Některé druhy této podlahy mohou mít povrchovou úpravu do podoby reliéfu, přesně podle struktury dřeva. Záleží ale na prodejci a výrobci vinylových podlah.

 

Praktické vlastnosti

Nejčastějšími druhy jsou vinylové plovoucí podlahy nebo vinylové podlahy v dílcích, které se lepí. Oba druhy podlah se tedy snadno pokládají a snadno udržují čisté. Díky vysoce kvalitní povrchové úpravě jsou odolné proti poškrábání i opotřebení. Vydrží tedy dlouho v původním stavu. Moderní domácnosti jistě ocení vysokou tepelnou propustnost tohoto materiálu, což je ideální zejména při využití podlahového vytápění.

Související příspěvky

Jaké jsou možnosti střešní krytiny, když na střechu nechcete těžké betonové tašky?

redakce

Komínové systémy Scancore

redakce

Schody i schodiště profesionálně podle vašich představ

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.