DŮM

Proč jsou vinylové podlahy stále vyhledávanější, i když jsou dražší?

Obliba vinylových podlah do českých domácností i do komerčních prostor je rok od roku vyšší a vinylové podlahy se pomalu ale jistě řadí mezi nejvyužívanější druhy podlah. A to i přesto, že v porovnání například s laminátovými plovoucími podlahami jsou mnohdy výrazně dražší. České domácnosti se totiž stále více učí ocenit v oblasti vybavení domů kvalitu a nebojí se do ní investovat. Vinylové podlahy jsou sice dražší, ale v porovnání s některými ostatními podlahovými krytinami je jejich kvalita mnohem vyšší. Poměr ceny a kvality je tedy vyrovnaný.

 

Co vyžadují moderní domácnosti od podlahových krytin

Podlahové krytiny jsou součástí všech druhů staveb, domácností i komerčních prostor. Jsou velmi namáhány, asi nejvíce z celého vybavení interiéru. Jaké hlavní parametry při výběru nové podlahy do interiéru jsou rozhodující? Především se musí jednat o kvalitu a odolnost. Záleží také na tepelné a zvukové izolaci podlah. Nesmíme zapomínat ani na jejich design. Designu se v moderních interiérech věnuje opravdu zvýšená pozornost a právě podlahy hrají v celkovém vzhledu velkou roli.

 

Jak je to s designem vinylových podlah

Vinylové podlahy jsou v drtivé většině případů nabízeny v imitaci dřeva nebo kamene. Tedy materiálů a vzorů, které jsou pro domácnosti reprezentativní a v současné architektuře nejvyužívanější. Provedení těchto vzorů je na nejvyšší úrovni a na první pohled mnohdy není poznat, zda se jedná o pravé dřevo, nebo jen o imitaci dřevěného vzoru. Některé druhy této podlahy mohou mít povrchovou úpravu do podoby reliéfu, přesně podle struktury dřeva. Záleží ale na prodejci a výrobci vinylových podlah.

 

Praktické vlastnosti

Nejčastějšími druhy jsou vinylové plovoucí podlahy nebo vinylové podlahy v dílcích, které se lepí. Oba druhy podlah se tedy snadno pokládají a snadno udržují čisté. Díky vysoce kvalitní povrchové úpravě jsou odolné proti poškrábání i opotřebení. Vydrží tedy dlouho v původním stavu. Moderní domácnosti jistě ocení vysokou tepelnou propustnost tohoto materiálu, což je ideální zejména při využití podlahového vytápění.

Související příspěvky

Obkládáme kamenem venku i uvnitř

redakce

Jaký internet je pro domácnost nejvhodnější

redakce

Připravte se na zimu a ušetřete náklady za vytápění

redakce