DŮM

Proč jsou plastová okna stále nejvyužívanějším druhem?

I přestože si dřevěná okna i hliníková okna na našem trhu získávají stále větší oblibu, výrobky z plastu si drží svou převahu v oblibě stále. A stále se jedná o velmi drtivou převahu, kdy počty objednaných plastových oken několikanásobně převyšují počet oken z hliníku i ze dřeva. Důvodů, proč je tato obliba neustále tak vysoká, je hned několik. V dnešním článku si představíme ty hlavní.

 

Skvělý poměr ceny a kvality

Není třeba si nalhávat, že pro většinu majitelů rodinných domů je hlavním argumentem cena. Plast je pro výrobu stavebních výplní stále nejlevnějším vstupním materiálem. Ale je také zapotřebí zdůraznit, že kvalitou provedení ani parametry nijak neztrácí. Poměr ceny a kvality je více, než vyrovnaný. Například stavební výplně se stejnými tepelně-izolačními vlastnostmi v hliníkovém nebo dřevěném provedení budou až několikanásobně dražší, než plastová okna. Navíc má plast opravdu elegantní vzhled už v základním provedení, ale zkrášlena mohou být ještě dekorem. Dekor oken pak může být takový, aby ladil s exteriérem i interiérem domu. Z každé strany pak může být jiný dekor. Další výhodou je pak i rychlá výroba a s ní spojené i rychlé dodání.

 

Jak by mělo probíhat samotné objednání?

Pak už stačí jen objednat nová plastová okna u specializovaného výrobce. Jak by měly probíhat samotná komunikace? U každého výrobce je to bohužel trošku jiné. A právě na nabídce služeb pro zákazníky se také poznají kvalitní a méně kvalitní společnosti. Jaké služby nabízí kvalitní výrobci oken? První krok musí vždy udělat zákazník, a tedy odeslat poptávku. Na tu by měla firma zareagovat vysláním technického pracovníka. S tímto pracovníkem byste měli probrat veškeré detaily a také vše odborně konzultovat. Pracovník by vám měl poradit a na základě vaší dohody vypracovat cenový návrh. Pokud vám bude vyhovovat, stačí jen podepsat smlouvu a vše může začít. Okna budou vyrobena přesně podle vašich požadavků, dovezena na místo stavby a odborně namontována. Specializované firmy zajišťují také záruční i pozáruční servis.

Takové služby a hlavně kvalitní okna nabízí výrobce, kterého můžete najít na www.artokna.cz.

Související příspěvky

Nejoblíbenější krytinou jsou plovoucí podlahy

redakce

Jak vybrat exkluzivní nábytek

redakce

Chytrá podlaha ClipTile

redakce