DŮM

Připravte se na zimu nákupem správné techniky

Podzim se svým sychravým počasím a nízkými teplotami už velmi výrazně hlásí o slovo a lepší už to nebude. Teploty půjdou stále dolů. Podzimní počasí každému majiteli zahrad připomíná, že zahrady je zapotřebí na zimu připravit. A to nejen samotnými prácemi na zahradě, ale také správnou výbavou, abyste v zimě nebyli překvapeni. V tomto článku se tedy nebudeme zaměřovat na jednotlivé práce na zahradách a v domácnostech, ale především na 2 druhy techniky, které jsou pro majitele většiny rodinných domů opravdu velkými pomocníky v nadcházejícím zimním období.

 

Štípače dříví pro přípravu dřeva na topení

Ještě stále velké procento rodinných domů své interiéry vytápí pomocí kotlů na tuhá paliva a zejména pak na dřevo. Důvod je jednoduchý. Tuhá paliva jsou bezkonkurenčně nejlevnějším způsobem vytápění v zimním období. Ale dřevo je zapotřebí nejprve připravit. Konkrétně nařezat a naštípat. Většina domácností, které vytápějí dřevem má už na nařezání dřeva motorovou pilu. Štípače dříví jsou ale neustále podceňovaným produktem. Přitom práce s nimi je v porovnání se sekáním sekyrou přesnější, jednodušší a méně namáhavá. Štípače mají stejný výkon po celou dobu služby, což o lidech říci nelze. Mezi největší výrobce štípačů patří firma Scheppach. a velké zastoupení této značky najdete na aztechnika.cz. Nyní si detailněji představíme model Scheppach HL 800e.

 

 

Scheppach HL 800e se silou 8 tun

Štípač na dřevo Scheppach HL 800e je ideální volbou k rodinným domům pro štípání palivového dřeva. Svými přednostmi dokáže uspokojit středně náročné zákazníky. Výhodou je především štípací tlak 8 tun rychlý pohyb zpětného pístu, který je 19cm/s. Při nákupu u společnosti AZ Technika navíc dostanete i bonusy. Kromě toho že je zboží skladem na prodejně a je tedy rychlá doprava, jsou to také služby dopravy zdarma nebo dárku zdarma k nákupu.

scheppach-hl-450(917x675)

 

Dalším pomocníkem je sněhová fréza

Problémy s vysokými vrstvami sněhu a jeho neustálým odklízením z příjezdových cest a dvorků patří k nejobtížnějším. Naštěstí i pro tuto oblast existují stroje, které práce usnadní. Jedná se samozřejmě o sněhové frézy. Už dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších fréz je model Cub Cadet 524, který také najdete v sortimentu AZ Technika. Tento model sněhové frézy je jednou z nejvybavenějších ve své kategorii. Šířka záběru je 61 cm a celý šnek je poháněn silným benzínovým motorem se systémem posilového řízení. Veškeré ovládací prvky a tlačítka jsou umístěné na ovládacím panelu přímo u rukojetí. Ovládání frézy je tak snadné a rychlé. Rukojeti jsou bavíc vyhřívané, což znamená další komfort při jejich obsluze.

Detailní popis můžete najít na www.aztechnika.cz.

Související příspěvky

Jak můžete proměnit nevyužívanou půdu?

redakce

Searchlight a Artemide přinášejí opravdové lahůdky do světa osvětlení

redakce

Hydroizolace bez sebemenší chybičky

redakce