DŮM

Připravte se na zimu nákupem správné techniky

Podzim se svým sychravým počasím a nízkými teplotami už velmi výrazně hlásí o slovo a lepší už to nebude. Teploty půjdou stále dolů. Podzimní počasí každému majiteli zahrad připomíná, že zahrady je zapotřebí na zimu připravit. A to nejen samotnými prácemi na zahradě, ale také správnou výbavou, abyste v zimě nebyli překvapeni. V tomto článku se tedy nebudeme zaměřovat na jednotlivé práce na zahradách a v domácnostech, ale především na 2 druhy techniky, které jsou pro majitele většiny rodinných domů opravdu velkými pomocníky v nadcházejícím zimním období.

 

Štípače dříví pro přípravu dřeva na topení

Ještě stále velké procento rodinných domů své interiéry vytápí pomocí kotlů na tuhá paliva a zejména pak na dřevo. Důvod je jednoduchý. Tuhá paliva jsou bezkonkurenčně nejlevnějším způsobem vytápění v zimním období. Ale dřevo je zapotřebí nejprve připravit. Konkrétně nařezat a naštípat. Většina domácností, které vytápějí dřevem má už na nařezání dřeva motorovou pilu. Štípače dříví jsou ale neustále podceňovaným produktem. Přitom práce s nimi je v porovnání se sekáním sekyrou přesnější, jednodušší a méně namáhavá. Štípače mají stejný výkon po celou dobu služby, což o lidech říci nelze. Mezi největší výrobce štípačů patří firma Scheppach. a velké zastoupení této značky najdete na aztechnika.cz. Nyní si detailněji představíme model Scheppach HL 800e.

 

 

Scheppach HL 800e se silou 8 tun

Štípač na dřevo Scheppach HL 800e je ideální volbou k rodinným domům pro štípání palivového dřeva. Svými přednostmi dokáže uspokojit středně náročné zákazníky. Výhodou je především štípací tlak 8 tun rychlý pohyb zpětného pístu, který je 19cm/s. Při nákupu u společnosti AZ Technika navíc dostanete i bonusy. Kromě toho že je zboží skladem na prodejně a je tedy rychlá doprava, jsou to také služby dopravy zdarma nebo dárku zdarma k nákupu.

scheppach-hl-450(917x675)

 

Dalším pomocníkem je sněhová fréza

Problémy s vysokými vrstvami sněhu a jeho neustálým odklízením z příjezdových cest a dvorků patří k nejobtížnějším. Naštěstí i pro tuto oblast existují stroje, které práce usnadní. Jedná se samozřejmě o sněhové frézy. Už dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších fréz je model Cub Cadet 524, který také najdete v sortimentu AZ Technika. Tento model sněhové frézy je jednou z nejvybavenějších ve své kategorii. Šířka záběru je 61 cm a celý šnek je poháněn silným benzínovým motorem se systémem posilového řízení. Veškeré ovládací prvky a tlačítka jsou umístěné na ovládacím panelu přímo u rukojetí. Ovládání frézy je tak snadné a rychlé. Rukojeti jsou bavíc vyhřívané, což znamená další komfort při jejich obsluze.

Detailní popis můžete najít na www.aztechnika.cz.

Související příspěvky

Precizní dřevostavby umí KANADSKÉ SRUBY TÁBOR s.r.o.

redakce

Decentrální systémy efektivně řízeného větrání značky Zehnder: rychlá cesta ke zdravějšímu bydlení

redakce

Jaký je rozdíl mezi měkkým a tvrdým palivovým dřevem?

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.