DŮM

Připravte se na zimu a ušetřete náklady za vytápění

Chladné počasí, které doprovází začátek podzimu, nás donutilo zahájit topnou sezónu, Majitelé rodinných domů se tak už dopředu obávají vysokých účtů za vytápění a s obavami očekávají příchod zimy. Jak si náklady snížit?

Když je venku opravdu zima, musíme víc topit, abychom udrželi ve svém domě příjemnou teplotu. Často si ale neuvědomujeme, že nám teplo může unikat a tak zbytečně protopíme více, než je potřeba. Nejvíce tepelných ztrát v domě vzniká u stropu. Jak víme z hodin fyziky ve škole, teplý vzduch jde nahoru a pokud ho nic nezastaví, tedy nemáme strop dostatečně izolovaný, pokračuje v cestě nahoru a nám hodně tepla nám stropem unikne. Efektivní a rychlé řešení je foukaná minerální izolace. Ta pomůže v zimě ušetřit až třetinu nákladů za vytápění o v zimě, v létě chrání obytné prostory před přehříváním.

Nevadí, že už topíte, aplikace je snadná a rychlá bez nutnosti zajištění lešení nebo vyklízení celého domu. Profesionální firma umí váš strop izolovat během několika hodin a nijak neomezit běžný chod domácnosti. Pomocí technologie foukání je na určené místo přiveden izolační materiál pomocí hadice ze zásobníku materiálu, který je umístěn na zaparkovaném autě před domem. Při realizaci izolace tak nevzniká žádný nepořádek ani není nutné nechat si zahradu změnit na staveniště. Izolant se díky foukání dostane do všech škvír a mezer, zamezí vzniku tepelných mostů a zajistí opravdu dokonalou izolaci. Minerální vlna používaná jako izolační materiál je nehořlavá, neslehne se, odolá plísním i škůdcům a nenasákává vodu. Lze ji použít u novostaveb i starších objektů jak u starších objektů a skvěle se hodí také k opravě špatně položené původní izolace.

Zateplení stropu vám může ušetřit až 30 % nákladů na vytápění, návratnost investice do foukané izolace je tak v porovnání s jinými druhy zateplení velmi krátká.

Související příspěvky

Zateplení panelových domů

redakce

Nečekejte na to, až vás zima překvapí

redakce

Hledáte bydlení u Plzně? Mám skvělý tip!

redakce