DŮM

Přemýšlíte v létě nad zimou?

U většiny majitelů domů je příchod léta kromě jiného spojen i s ukončením topné sezony a zároveň jejím vyúčtováním. I když za okny svítí sluníčko, stále zvyšující se náklady nás nutí právě v létě řešit, jak v té nastávající zimě ušetřit na topení a přitom mít doma teplo.

Uplynulá zima byla celkem mírná, teploty se do minusových hodnot dostaly vždy jen na pár dní. Příští zima už ale tak milosrdná být nemusí a tak hledáme způsob, jak se vyhnout vysokým částkám na fakturách za vytápění. Nejdůležitější pro snížení nákladů je mít dům správně izolovaný, aby teplo zůstávalo uvnitř a nemohlo unikat. Standardně myslíme na okna, jejich výměnu a správné usazení a případně i izolaci fasády, to nejdůležitější ale máme často na posledním místě. Skrz strop nám uniká až třetina tepla, protože jde o velkou plochu, největší v celém domě. Jejich izolace ale nemusí být nijak náročná. Naopak, nejvhodnější metoda právě pro stropy a střešní konstrukce je minerální foukaná izolace, která je hotová za pár hodin a bez nepořádku.

Na zvolené místo se izolant aplikuje foukáním pomocí speciálního stroje, takže nemusíte nikde uskladňovat nebo nosit role materiálu a z domu si udělat na několik dní či týdnů staveniště. Izolant, kterým je minerální vlna, je na místo určení dopraven pomocí hadice. Ostatní materiál včetně zásobníku materiálu zůstává na nákladním autě, které parkuje před objektem. Samotná aplikace většinou nezabere více jak půl den a tak vás nebude nijak obtěžovat nebo nutit se během ní stěhovat k rodičům.

Kromě rychlé a čisté aplikace má foukaná minerání izolace i další výhody. Díky technologii foukání se dostane úplně všude, i do nejmenších mezer a spár a vytváří tak jednolitou, souvislou plochu. To zamezuje vzniku tepelných mostů, kde by docházelo i k únikům tepla. Izolační materiál je nehořlavý, odolný proti plísním i škůdcům, nesaje vodu a neslehne za pár týdnů, jeho životnost je opravdu dlouhá. Zateplením stropů můžete ušetřit až třetinu nákladů na vytápění domu. V létě navíc izolace pomáhá udržet v domě příjemnou teplotu a nedochází k přehřívání podkrovních místností, proto je vhodné období pro řešení izolace stropů právě teď.

Související příspěvky

U paty golfového resortu ALBATROS stojí moderní dřevostavba s vůní rakouského dřeva

redakce

Stínící technika pro váš dům

redakce

Krby pro každého

redakce