Search

Poznejte krásu bydlení v dřevostavbě

Příjemné klima, nezaměnitelná atmosféra a komfortní bydlení v zimě i v létě – přesně takové jsou dřevostavby, které splňují náročná kritéria moderního bydlení. Dokáží poskytnout stejně trvalé a bezpečné bydlení jako zděné domky, navíc však přihodí několik významných výhod navíc.

 

5x ANO pro dřevěný dům

Máte romantickou duši, již však zatlačuje do pozadí vaše pragmatické a spořivé já? Dovolte jí roztáhnout křídla a zabydlet se tak, jak o tom již dlouho sní. Pět důvodů proč se rozhodnout pro srubový dům vás jistě přesvědčí.

 

S ohledem na rodinný rozpočet

Vzpomeňte si na hodiny fyziky a skvělé tepelně-izolační vlastnosti dřeva. Právě díky nim je v dřevostavbách v létě příjemný chládek a v zimě naopak komfortní teplo. Své výdaje za vytápění i klimatizaci tak budete mít zcela pod kontrolou.

 

Dvojité plus pro rodinné zdraví

Jen stěží najdete lepší přírodní regulátor vlhkosti než právě masivní dřevo. Do jeho mezibuněčných prostor se během vlhkých dní dokáže uložit velké množství vzdušné vlhkosti, aniž by byla narušena jeho pevnost či struktura. V teplejších a sušších dnech je pak tato vlhkost přirozeně „vydechována“ ven. Obvyklá vlhkost vzduchu v dřevostavbách se pohybuje mezi 40-60%, jinými slovy v ideálním rozmezí pro lidské zdraví.

Spolu se vzdušnou vlhkostí však dřevo do svých pórů dokáže nasát i i nepříjemné pachy, plyny a výpary a nahradit je léčivými silicemi příznivě ovliňujícími zdraví dýchacích cest. Srubové domy tak mohou mít na naše zdraví a pohodu stejně příznivý vliv jako procházka lesem.

Vlastnosti, které oceníte

Nesmíme zapomenout ani na velmi dobré statické vlastnosti dřeva, zvláště jeho pružnost a odolnost při relativně velmi nízké hmotnosti. Moderní dřevostavby si navíc dokázaly poradit s problémy způsobenými přirozeným vysycháním dřeva, takže se nemusíte bát poklesu oken ani kroucení zdí.

A jako bonus je dřevo i přirozeně antistatické. Nevíří prach ani není zdrojem žádných škodlivých látek.

 

Zažijte přírodu na vlastní kůži

Vyzkoušejte si i vy výhody bydlení v dřevostavbě na vlastní kůži. Společnost Woodlife přináší na nás trh dřevostavby na klíč (od srubových domků až po víkendové sruby) postavené na klíč. Navštivte vzorové dřevostavby rozmístěné po celé republice nebo si nechte rovnou nezávazně navrhnou řešení podle svého vkusu a požadavků. Zamilujte si bydlení mezi přírodními stěnami ze smrkového, borovicového nebo cedrového dřeva a nechte se okouzlit jeho krásou. Více inspirace najdete na Woodlife.cz.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *