DŮM

Podlahy do dětského pokoje

Dětské pokoje nejsou typickými ložnicemi, kam bychom bez jediného zaváhání dokázali vybrat podlahu, která se nám líbí především z estetického hlediska. V těchto prostorách je třeba přemýšlet trochu jinak, a to hlavně s přihlédnutím k životu malého dítěte.

Hovoříme-li o tématu podlahy do dětského pokoje pro menší ratolesti, pak se musí do vašeho hledáčku dostat podlahy odolné a zároveň dostatečně teplé, protože děti se rády povalují přímo na zemi. U některých jedinců hraje důležitou roli také proti-alergenní zpracování, jež minimalizuje větší usazování a víření prachu. Nakonec bychom měli ještě zmínit i snadnou údržbu.

Nyní přistupme k výčtu ideálních produktů právě pro tyto účely.

laminatove_podlahy_do_detskeho_pokoje

Vinyl, linoleum nebo koberec?

V první řadě zapomeňte na dřevěné a korkové podlahy, které by se vám i přes vaši snahu pravděpodobně nepodařilo zachránit před poničením. Laminátové podlahy jsou zase studené na omak a mohou být hlučnější, pakliže si na nich malé dítko vyrazí na odrážecím vozítku.

Daleko více pozornosti byste měli přisuzovat těmto podlahovým materiálům.

  • Vinylové podlahy
  • Přírodní linoleum

Oba produkty jsou voděodolné a snadno udržovatelné. Pakliže dojde k jejich poškození, poměrně jednoduše můžete konkrétní část podlahy opravit, třeba vsazením nového dílce. Při vhodném dekoru dokonce navodíte atmosféru přírodního materiálu a spousta nečistot nemusí být vůbec vidět.

Vyplatí se ještě koberec?

Určitě ano. Na výše uvedenou podlahu je ideální umístit alespoň kusové koberce s dětskými motivy. Ten vytvoří dítěti nejenom hrací plochu, ale také příjemné teplo od země. Vybírat lze i ze speciálních koberců určených pro alergiky. Navíc, s přibývajícím věkem dítěte tento koberec odstraníte a pod ním se bude nacházet krásná vinylová podlaha nebo přírodní linoleum.

Dbejte na výsledný komfort, praktičnost a pohodlí dítěte.

linoleum_do_detskeho_pokoje

Pro výběr té pravé podlahy, koberce a příslušenství k pokládce podlahových krytin se obraťte na naše podlahové studio Supellex s pobočkami v Praze, Brně, Plzni, Ostravě a Velké Bíteši.

Související příspěvky

Jak správně položit betonovou dlažbu?

redakce

COLA představuje 4 nové super kotle na pelety! Seznamte se!

redakce

Chcete mít opravdu dokonalé zateplení? Nezapomínejte na stropy!

redakce