Search

Plechové střešní krytiny jsou tou nejlepší alternativou

Lehké střešní krytiny jsou trendem, který si své místo na slunci rozhodně zaslouží! Proč je o ně tak velký zájem? Jsou krásné, jsou funkční a jejich životnost dotahuje klasiku. Díky své nízké hmotnosti jsou skvělou odpovědí na otázku, jaká krytina je vhodná pro rekonstrukce starých střech a zároveň dovedou oslovit i majitele novostaveb. Patří do hor i do nížin a neurazí ani historickou zástavbu.

 

Plechová střešní krytina je luxus, který si můžete dovolit

Minimalistický a elegantní design ladí nejen k moderním siluetám nízkoenergetických a pasivní domů. Plechová střešní krytina bude slušet i obyčejnému rodinnému domku se sedlovou střechou. Její nízká hmotnost z ní dělá také ideální krytinu do oblastí s bohatou sněhovou nadílkou, která je pro krov velkým nárazovým zatížením. Vyrábí se v nepřeberném množství barev a šablon od jednoduchých po historizující imitace. Krásný je například odstín grafit, ale řada zákazníků sáhne i po stříbrném plechu.

 

Jak poznat kvalitu?

Podle dodavatele. Vyberte si značkovou střešní krytinu a poptejte ji u dodavatele, který má se střechami zkušenosti. Lehkou střešní krytinu nabízí například Statjam, ale také Prefa, kterou na český trh dodává známý výrobce pálených střešních tašek Tondach. Vybírejte nejen podle ceny, ale také podle referencí a šíře sortimentu. Řada střešních systémů totiž zahrnuje i vlastní okapový systém a materiál k oplechování. Střechu tak máte kompletně sestavenou od jednoho výrobce a nemusíte řešit, zda k sobě jednotlivé výrobky budou sedět například odstínem. Barevnost včetně barevné stálosti zůstane stejná a stejná bude i kvalita použitého materiálu.

 

Plechovou krytinu vám nejlépe položí klempíř

Nedovolte vlhkosti vytvořit si cestičku k vašemu bankovnímu kontu a nepusťte do domu ani kapku. Kvalitně provedená plechová střešní krytina vydrží věky a udrží vás v suchu a teple. Důležitá je precizní klempířská práce. Vybírejte řemeslníky, kteří již mají s pokládkou plechové krytiny zkušenosti a můžete se tak na ně spolehnout.

 

Plechové střešní krytiny pro nebytové konstrukce

Plechová střecha je dobrou volbou i pro vaši garáž, altán, zahradní domek nebo pergolu. Protože je lehká, cenově dostupná a hodně vydrží, je u zákazníků na prvních příčkách. Vybrat si navíc můžete i velkoplošné šablony, například v podobě trapézového nebo vlnitého plechu a pokládka i montáž jsou pak hotové raz dva.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *