DŮM

Plánujete terasu? Nezapomínejte na její hydroizolaci!

V současné době jsou terasy považovány za velmi důležitou součást architektury u moderních rodinných domů. Drtivá většina nově realizovaných rodinných domů je vybavena terasami. I v rámci rekonstrukce nebo jen vylepšování vzhledu u starších domů jsou ale terasy velmi oblíbenou variantou. Pokud i vy plánujete jejich realizaci, měli byste před samotným provedením důkladně promyslet každý detail. Mnohdy se stává, že je opomíjena důležitost provedení správné hydroizolace. A zrovna u teras se toto podcenění nemusí vyplatit.

 

Proč je hydroizolace teras tak důležitá?

Oblast hydroizolace teras je bohužel často opomíjená, což se zrovna v tomto případě nemusí vyplatit. Myslete totiž na to, že na rozdíl od pergol a altánů, které většinou stojí na volné ploše, jsou terasy přímou součástí rodinných domů. Pokud by jejich podlaha vlhla, je velmi pravděpodobné, že vlhkost se bude snažit dostat i do zdiva domu. V krajním případě se může vlhkost dostat do zdiva a projevit se mokrými mapami na stěně nebo dokonce plísní. A to vše může být následkem podcenění hydroizolace na terasách.

balkon_hydroizolace_polanky_05_800

Rozhodující je správný výběr materiálu a technologie provedení

Samozřejmě, že na hydroizolaci teras v současnosti na našem trhu můžeme najít různé materiály a technologie. Jednotlivé metody ale mohou mít velké rozdíly v kvalitě a účinnosti. Než kupovat pomyslného zajíce v pytli se rozhodě vyplatí vsadit na prověřenou kvalitu, tedy kvalitní materiál a technologii realizace. Mezi nejvyužívanější metody, jak izolovat terasu od vlhkosti se řadí použití hydroizolační folie o tloušťce 1,5mm.

 

Jedny z nejkvalitnějších folií využívá Hizol s.r.o.

Společnost Hizol je v oblasti hydroizolace na našem trhu jednou z nejdéle působících společností. Všechny prováděné druhy prací splňují i ta nejpřísnější kritéria kvality a velkou zásluhu na tom mají nejen zkušenosti, ale především kvalita využívaného materiálu. Pro práci využívá špičkové hydroizolační fólie Likolit. Přednosti této folie jsou především v její odolnosti vůči působení UV paprsků i dalších vnějších vlivů. Velmi vysoká je i mechanická odolnost, takže i riziko poškození je velmi malé. Díky tomu si své vysoké hydroizolační vlastnosti dokáže fólie udržet i několik let.

 

Detailní informace najdete na www.hizol.cz.

hydroizolace___dlazba13_800

 

Související příspěvky

Je vaše podlaha dostatečně teplá?

redakce

Pořídit si k domu čističku odpadních vod není tak jednoduché

redakce

Pozor – rapidně sníženy ceny rolovacích vrat!

redakce