Search

Plánujete rekonstrukci bytu, bytového jádra v panelovém domě nebo jen koupelny? Je několik zásad, které byste před zahájením vlastní rekonstrukce měli vědět a dodržet.

Realizace není zas tak náročná, pokud se dodrží určitá pravidla a harmonogram. Nejprve se podíváme na důvody proč rekonstruovat.

Pokud kupujete byt, je určitě nejlepší volba koupit byt vybydlený a upravit si ho k obrazu svému od základu. Pak se vyplatí promyslet dispozici bytu a jeho výhody promítnout do vlastní rekonstrukce. Chystáte se na rekonstrukci bytu, ve kterém již bydlíte a jeho dispozice Vám nevyhovuje a chtělo by to změnu, nebo je dispozice dostačující, jen vybavení a komfort bydlení už není podle Vašich představ? Ať už je to jakýkoli důvod, určitě je důležité zvolit správnou realizační firmu. Realizace svépomocí je možná, ale ve finále zjistíte, že na úkor času, který musíte rekonstrukci vynaložit se vše promítne do finální částky a i úspory, které jste mysleli, že ušetříte, nakonec nejsou, tak jak jste si plánovali. Je několik zásad, které byste při výběru té správné firmy, měli dodržet.

1) Firma by měla mít historii na trhu – měla by být na trhu alespoň 5let.

2) Zjistěte si reference a ověřte si její kvalitu služeb.

3) Ověřte si bezdlužnost firmy a dobrou platební morálku.

4) Nechte si zpracovat kalkulaci, která by měla splňovat 90% Vašich požadavků, detaily je nutno dořešit před vlastním podpisem smlouvy.

5) Nepodceňujte termín realizace, spoléhat se, že najdete solidní firmu na poslední chvíli je nepravděpodobné. Spolehlivé a kvalitní firmy mají realizace rekonstrukcí naplánované několik měsíců dopředu.

6) Cena sice hraje při rozhodování velkou roli, ale srovnávejte srovnatelné a hlavně se zaměřte na vlastní postupy a jednání firmy a zde se rozhodujte podle spolehlivosti při jednání.

– Nízká cena realizace se ve většině případech v koncovém výsledku prodraží.

– Střední až vyšší cena za realizaci značí poměrně dobrou přesnost odhadu, záleží vždy na Vašich požadavcích, na které byste neměli zapomenout, promítají se v kalkulacích.

Berte na vědomí, že realizace by se neměla uspěchat, ale ani zbytečně časově protahovat. Optimální doba realizace je 2-3 týdny (bytové jádro, chodba a kuchyň) u rekonstrukcí běžného rozsahu. Například kompletní rekonstrukce bytu 3+1 je to 4-5 týdnů. Pokud se stavební práce uspěchají, určitě to bude mít neblahý vliv na kvalitu provedených prací.

Každá rekonstrukce by měla probíhat vždy dle Vašich přání a požadavků. Pokud firma zajistí, abyste s průběhem rekonstrukce neměli žádné starosti (nutné rozhodnutí a některé volby stejně zůstanou na Vás), myslí se tím, že zajistí likvidaci odpadu, závoz stavebního materiálu, vybavení koupelny a ostatních doplňků (podlahy, dveře, vybavení koupelny, obklady, dlažbu apod.), koordinaci řemeslníků, technický dozor a hladký průběh realizace, věřte, že investované finance (někdy i třeba více, než jste původně odhadovali), se Vám zcela určitě vyplatí a zajistí Vám bezstarostný spánek a klidný průběh realizace podle Vašich představ.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *