DŮM

Plánujete novou kuchyň – jaké máte možnosti?

Kuchyně je více než jakékoliv jiné pracovní místo ovlivňována vhodným výběrem a skladbou použitého nábytku. Vše by na sebe mělo logicky a jednoduše navazovat, aby byl samotný proces přípravy pokrmů co nejsnazší. Často je ale třeba vyřešit i další problémy od umístění jídelního stolu až po plynulé spojení celého prostoru s obývacím koutem. A odkud nejlépe začít?

 

Uvědomte si, co od své kuchyně očekáváte

Ideální návod pro plánování kuchyně neexistuje. Žena, vařící každý den pro celou rodinu, bude mít zcela jiné nároky než single žijící student. Na papír si vypište seznam všech spotřebičů, bez kterých se neobejdete. Zvláště v případě jejich vestavných variant jde o velmi důležitý krok, protože do již hotového návrhu jdou často včlenit jen velmi těžko a za cenu mnoha kompromisů.

* Varné centrum: je vaším snem samostatná trouba nebo dáváte přednost sestavě? Jaké médium budete používat a kolik prostoru vyžadujete v okolí?

* Digestoř: filtrová nebo s odvodem přímo do komínu? A máte v kuchyni vše potřebné pro její instalaci a zapojení?

* Lednička: samostatná nebo kombinovaná s mrazákem či dokonce velká americká s výrobníkem na led?

* Myčka: vestavěná nebo klasická? A je v kuchyni nezbytný přívod vody a vhodné napojení odpadu?

Pokud se rozhodnete při návrhu kuchyně využít služeb odborníků, měli byste tato fakta mít již předem promyšlená. Od návrhářů a designérů pak můžete dostat praktické rady určené na míru vašemu prostoru. Kuchyně ve tvaru L totiž má jiná pravidla než ta do U anebo s ostrůvkem.

Dozvíte se, co je zrovna IN a fotografie již hotových projektů či vypracovaná vizualizace vám napoví, jestli budou navrhovaná řešení vyhovovat právě vám.

Barva, styl a provedení

Požadavky na design kuchyně mohou být různé. Někdo dává přednost své oblíbené barvě a touží přímo po kuchyni zelené, šedé nebo třeba vanilkové. Pro jiné je důležitý spíše styl od moderního Provence a anglického stylu až po klasické nebo luxusní kuchyně. Zajímavé osvěžení přináší i stále vyhledávanější retro styl.

Zbývá rozhodnout, kam se pro takovou kuchyni vydat. Každý, komu skutečně záleží na pohodlí a maximální efektivitě při vaření, by se neměl spokojit s běžnou nabídkou nábytkových řetězců, jež se dokáže svěřenému prostoru přizpůsobit jen v omezené míře a raději vsadit na kuchyně vyrobené přímo na míru.

Lokální řemeslníci a truhláři takové řešení často nabízejí, jen zřídka však spolupracují s dalšími odborníky a názornou vizualizaci, aby u nich člověk pohledal. Vše je spíše založeno na vzájemné důvěře a slovním ujištění o tom, jak bude celá kuchyně nakonec vypadat. Jestliže vám podobný přístup nevyhovuje, zamiřte spíše do profesionálních nábytkových studií.

 

S běžnými službami se nespokojte

KUCHYNĚ gorenje jsou tradičním výrobcem se zázemím v silné nadnárodní skupině. Díky spolupráci s řadou obchodních partnerů dokáže nabídnout velmi výhodné ceny prakticky na veškeré vybavení a řadu možných provedení.

Profesionální kreslící program CARAT vám ukáže vaši novou kuchyni v podobě přehledné inspirativní vizualizace. Kompletní služby zahrnují vše od samotného návrhu kuchyně, který je zdarma, až po její realizace včetně instalace elektrospotřebičů a následné péče o zákazníka. Případné reklamace jsou řešeny rychle a vždy k vaší maximální spokojenosti.

Každá kuchyň od gorenje je originálem „na míru“ s vysokou kvalitou provedení, optimální funkčností a jedinečným designem. Jistě oceníte i širokou nabídku doplňků a příslušenství, jež z vaší kuchyně udělají jeden z nejpříjemnějších koutů bytu, ve kterém se budete cítit příjemně za všech okolností.

Související příspěvky

Kult dětí – hezká nebo přehnaná starost?

redakce

Před Icynene ® a s Icynene ® – Jak přežít v rozpáleném domě

redakce

Tepelná čerpadla i na netradičních místech

redakce

1 komentář

Magdalenka 29. 7. 2018 at 9:51

Super článek, díky moc, hlavně ty spotřebiče jsou nádherné, mám už nějaké vybrané odsud https://eshop-franke.cz/713-vestavne-spotrebice ale pokud by jste mohli udělat nějaké test, byla by to bomba, přeci jen dneska je těch výrobců opravdu mnoho. Díky moc za rady

Odpověď

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.