DŮM

Peletová krbová kamna COLA u mě za 1

Untitled document

 Živý hřejivý oheň jsem chtěl do mého domu vždycky. Když jsem se konečně rozhodl si krbová kamna nebo krb pořídit, najednou jsem zjistil, že to není tak jednoduché. Na trhu totiž existuje mnoho různých druhů kamen a najednou prostě nevíte, které kamna nebo krby si vybrat a jak se na trhu orientovat.

 

Nakonec jsem se rozhodl pro peletová kamna TERMO FOCUS od firmy ecoflame a ukázalo se, volba byla správná. Moje rozhodnutí ovlivnily hlavně mé požadavky. Chtěl jsem účinná kamna, která nebudou náročná na údržbu, budou se snadnou obsluhovat a dočkám se od nich velkého množství tepla. Byl jsem mile překvapen, že oproti klasickým kamnům, nebo krbu jsou bezprašná a bez úniků kouře do místnosti.

   

Jak to s nimi je?  Mým peletovým kamnům od COLA je potřeba doplňovat zásobník peletami pouze jednou za čas – v průměru jen jednou za 2 dny a to je pro mě ideální. I čištění kamen je jednoduché a jednou za čas je pouze vysají vysavačem. Moje žena zvládla vyčistit peletová kamna za pouhých 5 minut, no co chtít více. Skvělá je také obsluha těchto kamen. Nepatřím mezi technické typy a vlastně ani moje manželka ne. Obsluhu peletových kamen ale zvládneme hravě – stačí pouze stisknout tlačítko zapnout nebo vypnout a nastavit výkon, jak jednoduše prosté. Překvapilo mě také, jak snadné bylo kamna zapojit. V domě jsem měl dříve plynový kotel a čekal jsem tedy hrůzostrašné přestavby.

K ničemu takovému ale naštěstí nedošlo. Peletová krbová kamna s výměníkem stačilo připojit na otopný systém a uvést do provozu, paráda. Z peletových kamen jsem prostě nadšený a náklady na vytápění domu se snížili na polovinu oproti plynu. Protože se osvědčily, uvažuji o pořízení interiérového kotle na pelety i do domu našich rodičů. Chtějí totiž efektivní vytápění a to jim právě kotel na pelety zajistí…

Takže pokud váháte, vsaďte na peletová kamna COLA, u mě mají za 1.

 

 

Související příspěvky

U paty golfového resortu ALBATROS stojí moderní dřevostavba s vůní rakouského dřeva

redakce

Kra nacon mazen euismod odio in tortor

redakce

Ještě stále není pozdě na tepelnou izolaci domácnosti

redakce