DŮM

Opět máte náklady za topnou sezónu vyšší? Izolace vám je dokáže snížit.

Topná sezóna je ukončena a také většinou již vyúčtována. U většiny domácností žijících v rodinném domě to znamená, že náklady na vytápění jsou opět vyšší než v předchozích letech. Opět tak přichází na řadu každoroční otázka: jak snížit v další sezóně náklady na vytápění?

Nejdůležitější je si uvědomit, zda a především kudy nám uniká drahé teplo. Nová okna i zateplení fasády sice mohou částečně pomoci, únikům tepla ale nezabrání. Nejvíc nám ho totiž zmizí stropem, kde je většinou izolace ve špatném stavu nebo chybí úplně. Zateplením stropu můžete ušetřit až třetinu nákladů na vytápění a to už je v rodinném rozpočtu jistě znát. Právě pro stropy a střešní konstrukce obecně je nejvhodnější metodou foukaná minerální izolace. Je hotová za pár hodin a investice do ní se vám vrátí během několika málo let.

Není potřeba se obávat pracných příprav a velkého úklidu po skončení prací. Na určené místo se izolant aplikuje, jak už název napovídá, foukáním pomocí speciálního stroje a není tak nutné ani dopředu stavět lešení, shánět stavební plošiny nebo prostor na uskladnění velkých rolí materiálu. Minerální vlna, používaná jako izolant, se fouká přímo na místo pomocí hadice, ostatní vybavení včetně zásobníku materiálu zůstává v autě zaparkovaném před domem. Ani stavební úpravy nejsou nijak nutné, stačí jen pár malých otvorů na předem domluvených místech pro protažení hadice.

Po skončení prací si pracovník hadici i ostatní nářadí sbalí zpět do auta a vy můžete dál pokračovat v běžném užívání domu bez jakéhokoli rušení. Technologie foukání dostane izolaci úplně všude, do nejmenších mezer a skulin. Vytvoří souvislou plochu, ve které nevznikají tepelné mosty a riziko ztráty tepla je minimální. Minerální vlna, která se pro izolace používá, je nehořlavý materiál s dlouhou životností, odolný proti plísním i škůdcům, nenasákavý a objemově stálý, neslehne za pár týdnů. Realizace může proběhnout v době, kdy je zbytek rodiny v práci nebo ve škole a po příchodu domů už bude vše hotové, jen izolace už bude fungovat a chránit váš dům před únikem tepla v zimě a přehřátím v létě.

Foukaná minerální izolace pomůže nejen v zimě zamezit ztrátám tepla, ale v tropických dnech i proti přehřátí podkrovních místností. Před létem je tak ideální čas k aplikaci izolace, abyste si mohli užít příjemný chládek v horkých dnech a být připraveni na topnou sezónu, u které můžete ušetřit až třetinu nákladů.

Související příspěvky

Faucibus eu laoreet nunc

redakce

Efektivní izolace podkroví je nezbytný základ

redakce

Gaia Mobili od ASSO– nábytek jako rodinný klenot.

redakce