DŮM

Ochraňte svůj domov před loupežemi v letní sezóně

S příchodem léta a prázdnin přibývá domů ponechaných bez dozoru a počet vloupání výrazně narůstá, v porovnání se zbytkem roku. Díky inteligentním kamerám od Netatmo si mohou jejich uživatelé vychutnat dovolenou s klidem a bez obav. Snadno instalovatelné kamery bez žádných extra poplatků umožňují uživatelům dohlížet na své domovy, i když jsou na míle vzdáleni.

Počet loupeží přes léto vrcholí. Prázdné domy a absence sousedů v okolí jsou pro zloděje ideální příležitost, jak zůstat během loupeže nezpozorováni. V roce 2018 došlo v České republice k 24 837 vloupáním. Běžné poplašné zařízení, chránící proti krádežím, často nemusí stačit, protože než policie přijede, je už lupič pryč a většinou za sebou nezanechá žádné stopy. Chytré kamery mohou nahradit tradiční sledovací systémy a pomohou zlepšit bezpečnost v domácnosti. Snadno se instalují a jsou levnější, než kompletní bezpečnostní systém s videozáznamem a u některých značek jako Netatmo fungují bez měsíčního předplatného.

 

Zabezpečte domácnost chytrým řešením

Chytré kamery Netatmo jsou schopné rozpoznat rozdíl mezi náhodným pohybem a situací, kdy se děje něco důležitého. Venkovní kamera rozliší, zda se jedná o osobu, zvířete nebo auto a vnitřní kamera má funkci rozpoznávání obličeje. Na neobvyklé situace reagují kamery okamžitým upozorněním uživatele, což vede k rychlé akci a případnému příjezdu policie. Inteligentní venkovní kamera zaznamená v reálném čase a upozorní uživatele na pohyb cizích osob, přítomnost zvířat na pozemku či automobil na příjezdové cestě. Uživatelé si mohou také vybrat typ vyrušení, o kterém chtějí být informováni a podle toho dostávat jen vybraná upozornění. Když jsou některá z nich zbytečná, pomocí funkce Alert-Zone lze vybrat na kameře jen konkrétní oblast sledování.

Venkovní kamera má inteligentní světlo, které lze zapnout pomocí aplikace nebo ho lze nastavit pro automatické zapnutí, když kamera zachytí pohyb osoby, auta či zvířete. To pomáhá uživatelům najít v noci bezpečně cestu a vyhnout se úrazu a odrazuje nevítané návštěvníky.

Inteligentní interiérová kamera od společnosti Netatmo dokáže pomocí funkce rozpoznávání obličeje odlišit rodinné členy a nové tváře. Jakmile kamera detekuje neznámou tvář, odešle oznámení na chytrý telefon uživatele včetně fotografie a videa události. Kamera však chrání soukromí rodinných příslušníků a na rozdíl od jiných inteligentních kamer, které zaznamenávají sebemenší pohyb každé osoby, nahrává pouze podle volby uživatelů. Uživatelé tak mohou například zakázat sledování a zasílání upozornění při pohybu rodinných příslušníků a známých tváří, což umožňuje právě funkce rozpoznávání obličejů. Chytré kamery Netatmo poskytují svým uživatelům přístup k záznamům a funkcím bez dalších provozních poplatků. Videa jsou uložena lokálně na zašifrované microSD kartě.

Chytrá venkovní kamera má doporučenou obchodní cenu 8999,99 Kč. Chytrá interiérová kamera má doporučenou obchodní cenu 5999,99 Kč. Kamery jsou v nabídce u významných prodejců jako je Alza, iStyle, CZC, Agora, Datart, iStores, TS atd. Mobilní aplikaci Netatmo Security lze stáhnout zcela zdarma a je kompatibilní s telefony Android od operačního systému 4.3 a výše a iPhone od operačního sytému iOS 9 a výše. Aplikace Netatmo Security je také dostupná na PC a Mac.

Související příspěvky

Kouzlo hliníku i ve vašich dveřích – proč mu podlehnout?

redakce

Foukaná izolace není jen pro pasivní dům

redakce

Hliníkové zábradlí jako zbrusu nová, výhodná i praktická dekorace

redakce