DŮM

Obliba letního bydlení na půdě se vrací!

Prostory na půdách zejména u starších rodinných domů mají svůj nenapodobitelný půvab. Působí opravdu velmi půvabně a neotřele. Právě pro svůj vzhled a design byly v dřívějších letech velmi hojně využívány také k letnímu bydlení. V následujících letech se půdy velmi často rekonstruovaly, jako obytné místnosti, ale obliba půd, jako letního bydlení se opět vrací.

 

Rozdíl mezi letním bytem na půdě a obytnou místností?

Realizace letního bytu na půdě a rekonstrukce na obytnou místnost jsou 2 odlišné případy. Pokud se rozhodnete půdu rekonstruovat, jako obytnou místnost, ztratíte její původní kouzlo. Trámy se zakryjí, krovy se zateplí a zadělají deskovým materiálem. Zbudou je zkosené stěny. Navíc je obytná místnost finančně mnohem náročnější, než letní byt na půdě. U složitějších realizací je navíc nutné posouzení statika. Letní byty na půdě zachovávají půvab a kouzlo starých půd. Konstrukce se nijak nezakrývá. Nejdůležitější je totiž podlaha.

 

Proč je nejdůležitější právě podlaha?

Základem všeho je samozřejmě odolná střecha, která nepropouští vlhkost. Ty by na každém domě ale měla být automaticky. Ani na nevyužívané půdy by nemělo zatékat. Hned po střeše je na řadě podlaha na půdě, která je nutná. U většiny starých půd je podlaha tvořena jen trámy, které nemohou sloužit k pohodlnému chození. Abyste mohli půdu využívat, jako letní byt pro návštěvy, posilovnu, hernu, klubovnu nebo místnost pro děti, je podlaha tím nejdůležitější kusem vybavení. Jak ji správně realizovat?

 

Inspirací může být stropní systém Magmarelax

Při realizaci letního bydlení na půdě je nutné vytvořit rovnou pochůzí plochu. Nutné je myslet také na izolaci a to jak tepelnou, tak i zvukovou. I všechny tyto součásti se postará stropní systém Magmarelax. Tento systém totiž dokáže vytvořit lehkou, přesnou, variabilní, vysoce únosnou, finančně nenáročnou a přesto moderní, ekologickou a krásnou podlahu. Prostory pod podlahou se vyplní minerální foukanou izolací s vysokými tepelně-izolačními i zvukově-izolačními účinky.

Detailní informace najdete na www.magmarelax.cz

 

 

Související příspěvky

Markýzy existují i na střešní okna! Víme, kde najít ty nejlepší

redakce

Jak vyrábí profesionálové domovní čistírny odpadních vod?

redakce

Rekonstruujte v pohodě a klidu bez větší námahy!

redakce