Search

Obáváte se zimy a vysokých účtů za topení?

I přesto, že léto ještě neskončilo, chladnější rána už majitele rodinných domů nutí zamýšlet se nad tím, jaká bude zima a především kolik bude stát vytápění. Loňská zima byla celkem mírná, teploty se do velkého mínusu dostaly jen párkrát. Co ale přinese ta letošní?

Co se týká prostor uvnitř domu, platí, že čím nižší teplota, tím vyšší účet. Nikdo z nás nechce doma mrznout a chodit ve svetru a tak dům vytápíme na příjemnou teplotu. Mírná zima je proto výhodná i pro rodinný rozpočet, může to však být naopak a mráz nás bude provázet několik dalších měsíců. Nejdůležitější pro ušetření nákladů na vytápění je mít správně izolovaný dům, aby teplo nemělo kudy unikat a drželo se uvnitř. Standardně řešíme okna, jejich správné usazení a izolaci, následně pak dveře a zateplení fasády. Často však zapomínáme na učivo ze základní školy, že teplo stoupá vzhůru, tedy ke stropu. A právě tam je velká plocha, kudy nám teplo nejčastěji utíká a náklady tak máme každý rok vyšší. Foukaná minerální izolace je jednoduchý a rychlý způsob, jak strop izolovat a zabránit tak úniku drahého tepla.

Jedná se opravdu o rychlé a především čisté řešení. Izolace stropů neznamená, že se dům promění na staveniště a zahrada na sklad stavebního materiálu. Foukaná minerální izolace je nejvhodnější metoda pro střešní konstrukce a stropy, hotová za pár hodin a bez zbytečného nepořádku. Na určené místo se aplikuje foukáním díky speciálnímu stroji, tedy se nikam nemusí nosit role materiálu. Jako izolant se používá minerální vlna, která je na místo určení dopravena pomocí hadice. Veškeré další vybavení, včetně zásobníku materiálu, zůstává na nákladním autě zaparkovaném před vaším domem.

Izolace funguje okamžitě po aplikaci a během topné sezóny vám dokáže ušetřit až třetinu nákladů. Minerální vlna se díky technologii foukání dostane naprosto všude, i do nejmenších mezer a spár, čímž dojde k vytvoření souvislé plochy bez tepelných mostů. Minerální vlna je materiál nehořlavý, odolný proti plísním i škůdcům, který nesaje vodu a neslehne za pár týdnů, jeho životnost je opravdu dlouhá. V létě naopak izolace pomáhá udržet v domě příjemnou teplotu a zabránit tak přehřívání místností.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *