DŮM

Nové produkty Inoutic

Společnost Inoutic neustále rozšiřuje produktovou nabídku. Nejnovějšími produkty jsou předsazené okenní křídlo Eforte, multifunkční křídlo Prestige a nové zdvižně posuvné dveře. Všechny novinky společnosti byly předtsvany na letošním ročníku největšího evropského stavebního veletrhu fensterbau/frontale 2014 v Norimberku, kde navíc získala prestižní ocenění za koncept Innergy, který ukazuje cestu do budoucna v oblasti energetických úspor u otvorových výplní.

 

Předsazené okenní křídlo Eforte

Energeticky úsporný šestikomorový systém Eforte, který splňuje parametry pasivních a nízkoenergetických staveb se nyní rozšířil o nové předsazené okenní křídlo se stavební hloubkou 94 mm. Hranatý tvar okenního křídla je moderním estetickým prvkem, kdy křídlo s rámem z vnější strany téměř splývá do jedné roviny. Není zapomenuto ani na funkční význam – umožňuje zasklení trojsklem až o šířce 56 mm.

Profily Eforte jsou také vybaveny patentovaným těsněním zasklívací drážky, které poskytuje zlepšenou izolaci. Inovativní hybridní systém drážek pro zasklívací lišty umožňuje užití jak jednopatkových, tak dvoupatkových zasklívacích lišt. Veškeré novinky jsou kompatibilní i s ostatním příslušenstvím z rodiny Eforte.

                   

 

Multifunkční okenní profil Prestige

Ideálně vyvážený šestikomorový okenní profil Prestige byl rozšířen o nové předsazené rovné okenní křídlo s těsněním v zasklívací drážce. Systém Prestige splňuje vysoké nároky na moderní a funkční stavby. Symetrické překrytí křídla a rámu je designově a symetricky atraktivní.

Díky možnosti použít jednopatkové nebo dvoupatkové zasklívací lišty se zajistírychlé a spolehlivé zasklení nového předsazeného křídla. Křídlo lze osadit i trojsklem až o šíři 56 mm (dosud bylo 44 mm). V křídle je možné navíc použít novou technologii vlepování skel, a to pomocí oboustranné lepicí pásky, která poskytuje vyšší odolnost proti zatížení při použití silnějšího zasklení.

Díky této technologii je nyní možné okna vyrábět až do výšky 2,5 m při zachování vysoké stability.

Nové předsazené křídlo má štíhlý rám s hloubkou 88 mm a je plně kompatibilní se stávajícím okenním rámem Prestige.

Křídlo zdvižně posuvných dveří HST 76

Inoutic se rozhodl rozšířit i systém zdvižně posuvných dveří o nové křídlo HST 76. Zdvižně posuvné dveře se využívají pro vstup na terasu. Nabízí ideální propojení interiéru s exteriérem a zajišťují maximum denního světla v místnosti. Jde o zajímavý architektonický prvek, který podtrhuje současný trend a požadavky na větší prosklené plochy.

Pětikomorové křídlo HST 76 je možné osadit zasklením o tloušťce až 52 mm. Inoutic se tak stal jediným výrobcem plastových profilů, který nabízí zdvižně posuvný dveřní systém se stavební hloubkou pouhých 76 mm. I takový profil je ale schopen pojmout funkční prosklení o tloušťce až 52 mm.

Pětikomorová technologie a patentované dorazové těsnění je zárukou optimální kombinace prvotřídního pohodlí a vynikající tepelné izolace. Zdvižně posuvné dveře HST76 dosahují skvělých parametrů -koeficient tepelné prostupnosti rámem Uf = 1,3 W/m2K), zvyšují tepelnou izolaci a snižují spotřebu energie za vytápění a tím i náklady.

dveře jsou také vybaveny zvětšenou komorou pro výztuhu v rámu křídla a je zajištěna výborná stabilita a bezpečnost. Rovné provedení zasklívací drážky umožňuje optimální rozložení zátěže těžšího zasklení. Zdvižně posuvné dveře je možné realizovat o velikosti až do výšky 2,5 m a to i za použití bezbariérového prahu. Zdvižně posuvné dveře jsou ideální pro novostavby a rekonstrukce.

Ovládání zdvižně posuvných dveří je velmi snadné a bezpečné. Otevírání a zavírání vyžaduje jen velmi malou námahu.

 

Inoutic získal prestižní ocenění za koncept Innergy

Inoutic je inovativní společností a velké prostředky jsou investovány do vývoje a výzkumu nových prostředkůl a metod výroby. Vedoucí postavení značky nejen na evropském trhu dokládá i portfolio výrobků, které kladou důraz na energetickou úspornost a udržitelnost.

Na letošním ročníku stavebního veletrhu fensterbau/frontale 2014 představila společnost Inoutic případovou studii s názvem Innergy. Za tuto studii obdržela prestižní ocenění Fensterbau Innovation Award for Architecture.

 

Innergy – cesta do budoucna

Alternativní koncept jednokomorového systému s názvem Innergy představuje nejmodernější technologii vyvinutou skupinou Deceuninck Group, do které spadá i pobočka Inoutic. Vývoj této technologie probíhá v USA, kde se materiál – skelná vlákna spojená PUR pryskyřicí – v současnosti používá jako náhrada ocelové výztuže v okenních profilech.

Na fensterbau/frontale představil Inoutic koncept celých dveří vytvořených touto inovativní technologií. Takto vytvořený jednokomorový profil předčí plast v tepelně izolačních vlastnostech a hliník v parametrech odolnosti, mimořádné štíhlosti profilu a prakticky libovolných možnostech barevných nástřiků.

Innergy má 400krát nižší tepelnou vodivost než hliník a tepelnou roztažnost 10krát menší než PVC. Vykazuje také výborné mechanické vlastnosti a vysoký podíl skelných vláken zajišťuje oknům a dveřím stabilitu bez potřeby kovového vyztužení. Úzké profily při vystavení velkým tepelným rozdílům nevykazují ohybové efekty jako je tomu např. u hliníkových profilů s tepelným oddělením. Vysokou pevnost dokládá i fakt, že ohybová odolnost křídel předváděných balkonových dveří se stavební hloubkou pouhých 59 mm je srovnatelná s odolností balkonových dveří s kovovým vyztužením se stavební hloubkou více než 80 mm.

 

Innergy otevírá zcela nové možnosti v designu oken a dveří svými vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi a vysokou mírou pevností. Inoutic tak stanovuje s Innergy nové inovativní standardy.

 

Innergy

Hliník

PVC

ocel

dřevo

Hustota (kg/m3)

2100

2700

1380

7900

520

Pevnost v ohybu (MPa)

1400 (P)

180

44

400 – 1200

150

Modul pružnosti v ohybu (GPa)

55 (P)

70

2,4

196

10

Tepelná vodivost (W/mK)

0,54

209

0,24

47

0,47

Koeficient lineární tepelné roztažnosti (10-6m/mK)

5,3

22

50

13

5

                                                          

Řez revolučním konceptem systému Innergy od Inouticu. K jeho klíčovým vlastnostem patří výborné tepelně izolační vlastnosti a vysoká míra pevnosti.

Ocenění pro koncept Innergy převzali – zleva: Bruno Deboutte, ředitel regionu CE; Michael Stöger, Corporate Product Manager; Sandra Meissner, Marketing Manager DE a Edgar Freund, Managing Director DE.

Související příspěvky

Univerzální kotel ATMOS na zplynování uhlí, dřeva i pelet

redakce

Až 50% sleva na hliníková zábradlí!

redakce

Hydroizolaci střech nezastaví ani mrazy

redakce