Search

Ničí vám vodní kámen elektrospotřebiče? Pomohou filtry na vodu!

Trpí vaše pračka, myčka, rychlovarná konvice nebo dokonce kávovar nánosy vodního kamene? Televizní reklamy nás neustále přesvědčují o tom, že je třeba koupit si speciální přípravky, které nás zbaví vodního kamene. Ale obejdete se i bez nich. Nejdůležitější je řešit problém komplexně. Slyšeli jste třeba o změkčovači vody nebo o reverzní osmóze?

kamen

I takto může vodní kámen poničit pračku. Zdroj: cz.cistavoda.eu

 

V současné době existuje řada nejrůznějších filtrů na vodu, které vám pomohou odstranit nejen vodní kámen ale i jiné nečistoty v celém objektu nebo přesně tam, kde potřebujete – například v kuchyni či koupelně. Jak tvrdou vodu doma máte si můžete ověřit přímo u vašeho dodavatele vody.

 

Vaše prádlo ochrání filtr na pračku

Chcete ušetřit na pracích prostředcích? Investujte do pračkového filtru, který jednoduše nainstalujete přímo na přívod studené vody do pračky. Filtr lze využít i na myčku. Nejde jenom o to, že vaší pračce tak zaručíte delší životnost, ale i na prádle poznáte, že se něco změnilo. Tvrdá vody totiž způsobuje, že je oblečení po vyprání tvrdé a nepoddajné, špatně se žehlí. Změkčením vody však dosáhnete toho, že vaše prádlo bude po vyprání jemnější a hebčí a to i bez použití změkčovacích prostředků.

 

V kuchyni pomůže reverzní osmóza

Trápí vás špatná chuť vaší pitné vody? Nebo se vám zdá, že musíte velmi často zbavovat rychlovarnou konvici či kávovar vodního kamene? Můžete tomu ale předejít. Špinavou práci za vás udělá reverzní osmóza. Zní to složitě, ale v podstatě jde o vodní filtr, který zbaví vodu téměř všech nečistot. Takto upravená voda na sebe váže i řadu škodlivých látek, které se nacházejí ve vašem těle. Pokud by se vám však investice do reverzní osmózy zdála příliš vysoká, můžete si pořídit i klasický průtokový nebo dokonce antibakteriální filtr na vodu do kuchyně.

aqua

Reverzní osmóza vás díky svému roky vyvíjenému systému zbaví téměř všech nečistot ve vodě. Zdroj: cz.cistavoda.eu

 

Problém v celém objektu vyřeší změkčovač vody

Pračkový filtr nebo reverzní osmóza či jiné kuchyňské filtry však řeší problém jen na konkrétním místě, pokud je váš problém se znečištěnou nebo tvrdou vodou opravdu palčivý a trápí vás v podstatě všude, zkuste popřemýšlet nad katexovým změkčovačem vody. Změkčovač vody se instaluje hned na přívod vody do objektu, domu, bytu a nepotřebuje téměř žádnou údržbu. Samotná katexová náplň vydrží i deset let. Jediné, co je potřeba, je pravidelné doplňování tabletované soli do zařízení. Díky tomuto vynálezu řeknete čistícím prostředkům na odstranění vodního kamene: „sbohem!“

cistz

Katexový změkčovač vody změkčí vodu v celém objektu. Zdroj: cz.cistavoda.eu

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *