DŮM

Nejdůležitější věcí ve vašem domě je bezpečnost

 

Pryč jsou doby, kdy se nikdo nemusel bát o svůj majetek ani o sebe. Pryč jsou doby, kdy se na vesnicích nezamykaly rodinné domy a v panelácích či bytových domech bylo jediné zabezpečení řetízek na dveřích. Nikoho kdysi nenapadlo, že by mohly fungovat domácí telefony nebo dokonce videotelefony, o bezpečnostních zámcích si lidé nechávali jenom zdát. Prostě se od té doby naše nároky na bezpečí zvýšili a stále se zvyšují, ať už v domě či bytě. Každý se chce cítit bezpečně, a proto nelze při stavbě nových domů, nebo při rekonstrukci panelových domů podceňovat tyto zabezpečovací prvky. Důležité jsou jak domácí telefony, videotelefony tak kvalitní samozamykací zámky. Hlavně domácí telefony se staly celkem nedílnou součástí všech panelových domů a menších bytových domů. Instalují se také do administrativních budov i skaldových prostor, jsou ale používány i v řadě rodinných domů, jejichž majitelům záleží na bezpečí.

 

Zabezpečení pomocí digitalizace

V oblasti domácích telefonů i videotelefonů je stále ve větší oblibě digitální systém, který zajišťuje vyšší kvalitu zobrazení. Mnoho lidí si myslí, že takovýto systém je mnohem složitější nainstalovat. Přitom stačí k instalaci takových domácích telefonů či videotelefonů využít například stávajících rozvodů domácích zvonků a problém je vyřešen.

Jeden komplexní zabezpečovací systém

Do celého systému tohoto zabezpečení lze implementovat také čtečku, která slouží jako přístupový systém. Díky přístupu na čip jsou pak obyvatelé domu více chráněni, protože získávají jasný přehled o pohybu osob v celém domě.

 

Domácí telefony na míru

Česká společnost MACOM SECURITY je jedním ze špičkových firem, které kladou důraz na kvalitu technologie i provedení domácích telefonů i videotelefonů. Tato společnost zajistí vše od projektu, prodeje, montáže, revize až po pravidelný servis. Dokážou nainstalovat malé, jednoduché systémy i velké zařízení kontrolující hned několik vchodů. MACOM SECURITY sestavuje vše pro daný objekt samostatně a to přesně podle potřeb zákazníka. Domácí telefony i videotelefony jsou vysoce odolné a přesto vypadají velmi přirozeně a neničí tak celkový vzhled budovy. Ke své práci využívá MACOM SECURITY kvalitních výrobků italských výrobců. Specializují se také na systémy elektronické zabezpečovací a požární signalizace, kamerové a záznamové zařízení, systémy kontroly vstupu a docházky, systémy elektronické ochrany zboží, ale také na strukturovanou kabeláž a vysílače VKV.

 

Samozamykací zámek – pohodlný a velmi bezpečný

Dalším bezpečnostním prvkem je také možnost instalace elektrického samozamykacího zámku, jehož používání je velmi pohodlné, protože se dveře při vašem odchodu samy zavřou a následně i uzamknou. Bezpečí máte zaručeno, jelikož se dovnitř žádný nezvaný návštěvník nedostane a ven se dostanou všichni jednoduše přes kliku. Použití samozamykacích zámků je tak maximálně bezpečné a splňuje požární vyhlášku o únikových východech.

Více informací o domácích telefonech, videotelefonech, samozamykacích zámcích a mnoha dalších bezpečnostních prvcích nejdete na webových stránkách MACOM SECURITY.

 

Související příspěvky

Praktické a chytré rady pro výběr vodovodní baterie

redakce

Klimatizace vám zpříjemní život nejen v létě

redakce

Předokenní rolety pro ochranu a moderní vzhled

redakce