Search

Nechcete v létě bydlet v sauně? Izolujte.

Rychlý nástup léta mnohé z nás zaskočil. Ze zimy a nízkých teplot rovnou do tropů, jaro jakoby snad ani nebylo. Topná sezóna skončila takřka ze dne na den a místo chladu nás v rodinných domech začíná trápit opačný problém – přílišné horko a přehřáté místnosti.

Nejvíce se přehřívají podkrovní prostory, po několika slunečných dnech už v nich není téměř k žití. Pomoci může foukaná izolace, která omezí průchod tepla stropem a ochrání váš byt před přehříváním. Velkou výhodou tohoto typu izolace je snadná a časově nenáročná aplikace, i když ji raději nechte na profesionální firmě. Vypadá to jednoduše, ale zas tak jednoduché to opravdu není a chybné provedení může dost ovlivnit konečnou schopnost izolace. To je pak problém nejen v létě, ale především v zimě, kdy se topí. Správně provedená foukaná izolace dokáže ušetřit až 30% nákladů za vytápění. Je tak opravdu lepší nechat aplikaci a vše okolo na profesionálech, kteří mají veškeré vybavení a především dlouholeté zkušenosti.

Samotná aplikace je opravdu snadná. Na potřebné místo se izolační materiál přivádí hadicí a z ní se fouká tam, kam je potřeba. Na plochy, kolem trámů a krovů, do každé skuliny nebo mezery. Výhodou je minimální nepořádek a absence velkých příprav. Nepotřebujete lešení, žebříky, zabalený obývák do igelitu a několik dní života na staveništi. Foukání izolace je za pár hodin hotové a všechno ostatní vybavení, zásoba materiálu, pomůcky nebo technologie jsou venku před domem na autě. Hadici si po skončení aplikace pracovníci odnesou zpět do auta a vše je hotovo.

Použít technologii foukání je možné u novostaveb i u starších domů a například i pro opravu staré a špatně položené izolace. Jako izolační materiál je použita minerální vlna, která je nehořlavá, odolá plísním a škůdcům, nenasákne vodu a ani po několika měsících neslehne a neztratí tvar. Jednoduché a praktické řešení pro váš dům nejen jako ochrana před přehřátím pro letní měsíce, ale i výhodná investice pro topnou sezónu a snížení nákladů.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *