DŮM

Nebojte se vstoupit dál!

 

Kvalitu vstupních dveří určují především jejich tepelně-izolační vlastnosti a mimořádně vysoká odolnost proti zátěži. Musí disponovat absolutní funkčností, chránit proti nepřízni počasí, odolávat teplotním výkyvům a poskytovat maximální míru zabezpečení. Vstupní dveře od společnosti Inoutic procházejí v rámci testování kvality i unikátní zkouškou. Při té jsou dveře stotisíckrát zavřeny a otevřeny.

Zájemci o nadčasové a energeticky úsporné stavební prvky si u společnosti Inoutic přijdou na své. Ta totiž nabízí ucelený systém okenních a dveřních plastových profilů (Eforte, Prestige, Arcade), které splňují parametry nízkoenergetických a pasivních domů, ať už jde o novostavby, či rekonstrukce (Eforte a Prestige ve variantě pro pasivní domy).

 

Pevná a odolná konstrukce je základ

Vchodové dveře z plastových profilů musí dosahovat vysoké pevnosti a tvarové stálosti. Dveře Inoutic to zajistí. Vůli v průtahu a odolnost již tak velmi stabilní konstrukce rámu je možné ještě zlepšit, díky využití patentovaných profilových rohů zesílených kovovým vyztužením, které spolehlivě zabrání deformacím. Díky tomu vynikají i vysokou mírou bezpečnosti proti vloupání a odolností proti povětrnostním vlivům, přívalovým srážkám apod. Vynikají také jednoduchou údržbou, optimálními tepelně izolačními vlastnostmi, maximální zvukotěsností, jednoduchým ovládáním a příznivou cenou. Kvalita vstupních dveří Inoutic je testována na celou dobu jejich životnosti. Přibližně tedy na 20 let a zhruba 100 000 cykly otevírání a zavírání.

 

 

  • Eforte – jedinečný systém profilů se špičkovým vzhledem a vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi. Ideální varianta pro energeticky úsporné bydlení. Stabilní konstrukce pětikomorového rámu a vysoká torzní tuhost se stavební hloubkou 84 mm. Hodnota rámu Uf =1,3 W/m2K. Možnost dveřních výplní překrývajících křídlo pro elegantní design dveří až do tloušťky 78 mm.
  • Prestige – optimálně vyvážený a kvalitní profilový systém. Stabilní konstrukce rámu o pěti komorách s vestavnou hloubkou 76 mm. Hodnota součinitele tepelné prostupnosti rámem Uf = 1,5 W/m2K. Panelové výplně a zasklení až do tloušťky 45 mm. Vnitřní dvoupatková zasklívací lišta pro vyšší odolnost proti vloupání.
  • Arcade – prověřený profilový systém vhodný pro běžné typy vchodových dveří. Největší předností tohoto druhu je poměr ceny a výkonu. Čtyřkomorová stabilní konstrukce rámu se stavební hloubkou 71 mm.Hodnotarámu Uf = 1,6 W/m2K. Panelové výplně a zasklení do šířky 45 mm. Druhé dodatečné těsnění na prazích a rozích pro větší ochranu proti větru a přívalovým srážkám. Dvoupatková lišta pro zvýšenou ochranu proti větru a přívalovým srážkám.

 

Plastové profily mohou být osazeny jakýmikoli plastovými, skleněnými a hliníkovými výplněmi, které jsou běžně dostupné na trhu. I jejich využití je velmi variabilní a lze je použít pro výrobu jednokřídlých a dvoukřídlých dveří, s falešným nebo pevným sloupkem, s bočním dílcem, nadsvětlíkem, otevíráním dovnitř či ven.

U plastových vchodových dveří systémů Eforte a Prestige je unikátní především jejich nízký hliníkový práh s výškou pouhých 19 mm, který snižuje nebezpečí zakopnutí a svým plochým tvarem umožňuje použití i v bezbariérových bytech. Novinkou  pro vstupní dveře Efortese stala výplň s překrytím křídla až do rozměru 78 mm pro atraktivní design dveří s „úzkým“ vzhledem profilu dveří.

 

Pocit bezpečí není nikdy dost velký

Dveře chrání naše soukromí, a proto by měly být bezpečné. Plastové dveřní profily společnosti Inoutic mají nejen ocelovou výztuhu s tloušťkou 2,5 mm, ale lze je doplnit vícenásobnými pojistkami  a závorami, speciálním kováním či vícebodovými zámky. Vše je vytvořeno pro maximální zabezpečení domácnosti proti vloupání.

 

Okna a dveře mohou mít sladěný design

Celkový design stavby hodně závisí na detailech. Mezi ně se řadí i jednotný design oken
a dveří
. Vzorník společnosti Inoutic nabízí široké barevné spektrum – 40 barevných variant. Proto ať už se jedná o vchodové, balkonové, nebo i zdvižně posuvné terasové dveře, nic nebrání tomu, dokonale sladit tvar i barevnost s okny. U profilového systému Eforte a Prestige je možná také exkluzivní povrchová úprava Titanium Plus, kdy se na rám aplikuje speciální fólie, a profily tak získají stříbrný hliníkový vzhled. Druhou možností, jak dosáhnout technického vzhledu okna, a přitom zachovat všechny výhody oken plastových, je použití hliníkového opláštění, které nabízí prakticky neomezené barevné varianty.

 

Více informací o okenních a dveřních profilech získáte na www.inoutic.cz.

 

Související příspěvky

Jakou podlahu si vybrat do rodinného domku?

redakce

Sviťte v domácnosti opravdu úsporně

redakce

Domov zalitý sluncem už nebude nesplněným snem

redakce