DŮM

Nebojte se oken (nejen) v pasivním domě

U nízkoenergetických a pasivních domů jsou okna jednou z technicky nejnáročnějších konstrukcí. Jsou součástí obvodového pláště a spolu s ním musejí zajistit co nejnižší tepelné ztráty. Správná volba oken a jejich montáž tedy přímo ovlivňuje celkovou energetickou spotřebu domu. Investice do té nejlepší technologie moderních okenních profilů se tedy rozhodně vyplatí.

 

Výstavba v pasivním standardu vyžaduje okna, která splňují nejnáročnější tepelně technické požadavky. Tyto nároky jsou kladeny nejen na okna jako celek, ale i na jejich dílčí části, a to včetně okenních profilů. Při výběru okenních profilů do pasivních domů nabízí společnost Inoutic řešení v podobě šestikomorového plastového okenního profilu Eforte. S vestavnou hloubkou 84 mm, bez přídavných izolačních prvků a s běžnou ocelovou výztuží dosahuje výborného koeficientu tepelné prostupnosti rámem 0,95 W/m²K. Pomocí speciálních skel lze dokonce dosáhnout hodnoty tepelné prostupnosti celým oknem 0,59 W/m²K, která se pohybuje výrazně pod hodnotami kladenými na pasivní domy.

 

Barevné rámy bez kompromisů

U celé řady oken, které jinak splňují podmínky využití v pasivních domech, nastává problém, pokud chce uživatel jinou barvu rámů než bílou. V praxi různě používané výplně komor mají jinou roztažnost než samotný plast v rámech, a to přináší komplikace zejména u profilů s barevnou dekorativní fólií. Profily Inoutic Eforte díky ideálním parametrům nepotřebují dodatečné výplně komor, proto tento problém nemají. Bez obav tak můžete vybírat ze 40 barevných variant, včetně exkluzivních fólií Titanium Plus, které dodávají oknům kovový vzhled.

 

 

Zvenku hliník, uvnitř plast

Nové hliníkové opláštění okenních profilů Eforte poskytuje dokonalý vzhled hliníku při zachování všech předností plastového okna. Další výhodou jsou prakticky neomezené barevné varianty, kterými lze hliníkové opláštění opatřit, přesně podle přání zákazníka. Široká barevná variabilita umožňuje dokonalé sladění s architekturou stavby a jejím okolím. Tento systém je stabilní a velmi pevný.

 

 

Bezpečnější a účinnější proti hluku

Společnost Inoutic používá inovativní technologii lepení skla, která umožňuje realizaci oken s profily Eforte nebo Prestige až do výšky 2,6 m. Okna jsou stabilní a bezpečnější proti násilnému vniknutí či rozbití zasklení. Díky této technologii je možné instalovat i speciální zasklení s obzvlášť silnými bezpečnostními a izolačními skly až do šířky 56 mm. Okenní profily Eforte v kombinaci se zvukově izolačními skly, kdy zvuková izolace dosahuje až 47 dB, pak tvoří ideální spojení, pokud se objekt nachází v rušném prostředí, u městské křižovatky, frekventované silnice, vlakového nádraží nebo v blízkosti letiště.

 

Více informací a seznam prodejců najdete na www.inoutic.cz.

 

 

Související příspěvky

Přinášíme vám speciál na téma: všestranná údržba oken

redakce

Pořídili jsme fotovoltaiku

redakce

VÝKLOPNĚ-KYVNÁ OKNA nové generace preSelect®

redakce