DŮM

Mrazy vás nezaskočí, když máte správně izolovaný dům

Na léto už můžeme jen vzpomínat, venkovní teploty málokdy přeskočí pár stupňů nad nulou a topná sezóna se rozjela naplno. Majitelé rodinných domů tak stejně jako každý rok přemýšlí, jaká zima bude a jak vysoké budou mít účty za topení. A také, jak ušetřit.

Princip úspory za topení je celkem jednoduchý. Čím víc topíme, tím vyšší máme náklady. Víc topíme proto, že nám teplo uniká a tak je potřeba ho v domě udržet. S tím pomáhá nezbytná izolace, ale k únikům tepla dochází i po tradičním zateplení fasády a výměně oken a dveří. Nejčastěji totiž zapomeneme na největší plochu, kudy může teplo uniknout. Už na škole jsme se učili, že teplý vzduch stoupá vzhůru a pokud není izolace stropu perfektní nebo dokonce není žádná, teplo z domu nám unikne právě stropem. Skrz něj může mizet až třetina tepla a my pak zbytečně platíme vysoké částky za teplo, které ani nevyužijeme.

Při izolaci stropu se není třeba obávat nepořádku prachu a cizích lidí, není to nijak složité ani zdlouhavé. Není nutné stavět lešení, ničit si zahradu nebo vystěhovávat a zakrývat nábytek. Aplikace foukané minerální izolace je hotová během pár hodin, aniž by jakkoli omezila běžné užívání vašeho domu. Na vybrané místo se izolační materiál aplikuje foukáním za pomoci speciálního stroje a na místo určení je dopraven hadicí ze zásobníku. Ten je spolu s nářadím a ostatními potřebnými věcmi umístěn na korbě nákladního auta zaparkovaném před domem. Izolační materiál je minerální vlna, která se neslehne, je nehořlavá, odolná proti plísním i škůdcům a nesaje vodu. Díky moderní technologii foukání se tak izolant dostane do nejmenších škvír a spár. Vytváří tak dokonalou souvislou plochu  bez tepelných mostů.

Foukaná izolace ochrání váš dům před úniky tepla, které udrží uvnitř a tak můžete ušetřit až třetinu nákladů na vytápění. Svou funkci má i v létě, kdy naopak zabraňuje přehřátí místností v podkroví.

Související příspěvky

Jak bude vypadat hliníkové zábradlí u Vás?

redakce

Vily Diamantica jsou luxusní domy v Praze 5

redakce

VLHKOST JE NEPŘÍTEL DOMU. VÍME, CO S NÍ!

redakce