DŮM

Mráz ani horko už nejsou problém! Víme totiž, jak až o třetinu snížit náklady za energie!

Letošní počasí je pěkně vrtkavé. Vytrvalá zima, na jaře padají teplotní rekordy a hned na to přišla nebývalá chladna. Tyto vrtochy počasí zachytila i zajímavá studie odborníků z amerického Národního úřadu pro oceány a ovzduší a britského Meteorologického úřadu, která jako první konstatuje souvislost mezi činností člověka a extrémními projevy počasí. Extrémů má podle studie navíc citelně přibývat. Je tedy nutné se na ně připravit!

Na takové změny ale nejsou připravena naše obydlí. Za úporných letních veder se střecha rozpálí a to způsobí, že se v horním patře nedá spát. V zimě je zde naopak chladno, protože teplý vzduch v místnosti stoupá ke stropu a skulinkami unikát ven.

Abychom si doma uchovali tepelnou pohodu, musíme v zimě více topit a v létě potom klimatizovat. To samozřejmě vede k velkému nárůstu výdajů za energie.

Existuje způsob, jak je udržet teploty ve snesitelných mezích? ANO!

Úspora k nezaplacení

Nejefektivnějším řešením je provést zateplení půdy domu minerální foukanou izolací. jedině ta dokonale utěsní i ty nejmenší skulinky, kudy může teplý vzduch v zimě unikat. Zamezí také horku, aby pronikalo v létě do ložnic. Minerální foukaná izolace také požární odolnost domu a také efektivně tlumí hluk. Nechutná hmyzu ani hlodavcům a zabrání vzniku plísní.

Zateplení stropu posledního podlaží je nejrychlejším a nejlevnějším řešením zateplení moderní doby. Ušetří až 30% nákladů na otop. Vyzkoušet můžete ověřenou kvalitu jménem – Systém MAGMARELAX® 2013. Rozdíl teplot v obytných místnostech ucítíte hned po zateplení, a to průměrně o 5 stupňů. Což je optimální!

                         

Různé střechy mají různé vlastnosti

Bytové domy, starší domy s plochou střechou i novější paneláky mají vždy nějakou izolaci. Smutné ale je, že je často nekvalitní. Izolovala špatně už jako nová, po mnoha letech slehla vlivem vlastní váhy a vlhkost dokonala zkázu. postupem času se vytvořila kompaktní pevná hmota, která neizoluje téměř vůbec.

Ploché střechy jsou převážně dvouplášťového provedení. Do dutiny nad stropem místností lze zafoukat minerální izolací MAGMARELAX®. Tento typ zateplení střechy oceníte za parných letních dnů, protože izolace dobře zabrání prostupu a místnosti zůstávají i bez klimatizace během léta dobře obyvatelné.

Sedlové střechy se izolují nejlépe do dutiny v podlaze půdy. Tak se skvěle zateplí i velmi těžko přístupné prostory. Stačí vlastně jen několik otvorů do podlahy půdy, které se po zafoukání uzavřou.

Pokud dutina v podlaze není, nafouká se izolační vata přímo na podlahu půdy. Poměr ceny a úspory nákladů na topení v tomto případě vychází nejlépe. Půda ale není jinak využitelná.

Pozor si musíte dát u zavěšených stropů. Neúnosný podhled je zavěšen na táhlech, proto se fouká do volného prostoru pod dřevěným vazníkem a tato práce vyžaduje to zvláštní zkušenost izolatérů.

K foukání do nové podlahy – Stropní systém MAGMARELAX ® – přistoupíme v případě, že chceme dále využívat půdní prostor. Vytvořit se totiž dá lehká, nová podlaha z OSB desek na pero a drážku. Konstrukce je smontována přímo na půdě, následně se zafouká minerální izolací a uzavře.

Všechny barvy duhy i modré z nebe

Velmi chytrý tip jak zvětšit obytný prostor je SWEET LOFT. Jeho moderní technologie umožňují postavit na půdě ideálně rovnou podlahu s milimetrovou přesností. Rošt vytvoří pod novou podlahou prostor o výšce 25 centimetrů a právě sem se zafouká tepelná izolace MAGMARELAX® ECO. Dutina se následně zaklopí OSB deskami. Poté přichází na řadu barevný nástřik na dřevěné konstrukce jako jsou trámy, prkna a latě. Speciální technologie umožní nastříkat barvu v pěti základních barvách nebo v jejich kombinací tak, aby se barva nedostala škvírkami na venkovní stranu. Úžasné je, že izolování netrvá déle než tři hodiny. S montáží nové podlahy a barevnou úpravou pak nejvýš den. To vše bez nepříjemného hluku, s minimem prachu a dokonce za plného provozu domácnosti.

Vyřešte to ještě dnes!

Nečekejte na problémy a ještě dnes vyplňte nezávazný poptávkový formulář.Během několika dnů očekávejte, že se vám ozve technicko-odborný poradce, který s vámi dům, zdarma zhodnotí stav izolace a navrhne optimální řešení.

Více informací o všech možnostech zateplení minerální vlnou MAGMARELAX®  najdete na www.magmarelax.cz nebo telefonu 800 100 533.

Využijte nyní letní akce 20% slevu na MAGMARELAX®, více www.magmarelax.cz/akce!

Související příspěvky

Pergola je místem odpočinku

redakce

Teplená izolace, která funguje

redakce

Nábytek z masivu dodá domácnosti přírodní krásu

redakce