DŮM

Máte strach z vysokých výdajů na vytápění, když už jste začali topit?

Na teploty, které překonají hranici 20°C už se asi letos těšit nemůžeme. Co nás naopak nemine jsou přízemní mrazíky, noční teploty pod bodem mrazu a stále chladnější počasí. Teplé počasí definitivně letos končí a velké množství domácností bylo dokonce nuceno zahájit topnou sezonu, protože v nevytápěném interiéru už bylo prostě chladno. Brzký začátek topné sezony může mít výrazný vliv na účty za vytápění letošní zimy. Pokud jste začali topit již nyní, je vysoká pravděpodobnost, že cena za vytápění bude letos ještě vyšší, než vloni.

 

Stále se dají udělat účinná opatření

Některá opatření proti mrazivým teplotám se dají provádět po celý rok. Na jiné je již pozdě. Například na zateplení fasády už nejsou správné podmínky. Lepidlo je určeno jen do vyšších teplot, než panují nyní. Dalším opatřením jak zvýšit tepelně-izolační vlastnosti domu může být i výměna oken v domácnosti. I na tu byl ideální čas v létě a nyní už je pozdě. Stále ale existují opatření a technologie, které je možné začít využívat hned. A nejedná se o žádná provizorní řešení, ale o účinné a prověřené systémy. Například zateplení půd foukanou minerální izolací.

 

Foukaná minerální izolace je skutečným pomocníkem

Foukaná minerální izolace je izolační materiál, který se dá aplikovat na půdu rodinného domu, do všech dutin nebo na zateplení střechy. Nesléhá, je odolná proti hmyzu a škůdcům, proti vlhkosti i požáru a neztrácí své izolační vlastnosti. I aplikace materiálu je unikátní. Vše obstará jediný pracovník, který obsluhuje aplikační hadici. Materiál putuje hadicí přímo z nákladního automobilu, který stojí před domem. Průměrná půda rodinného domu je zateplena do tří hodin od příjezdu firmy bez nepořádku a hluku.

V čem pomáhá izolace na půdě?

A proč se vlastně zaměřit při zateplování na půdu? Protože to je řešení, které skutečně funguje a má výsledky. Když už zahájíte topnou sezonu potřebujete, aby unikalo co nejméně tepla. A právě v tom pomáhá minerální izolace nejvíce. Stropem totiž v nezateplených interiérech uniká největší část tepla. Teplý vzduch má totiž jednu základní vlastnost – stoupá vzhůru. Pokud se rozhodnete nechat odbornou firmu na půdu aplikovat kvalitní foukanou izolaci, mohou úspory na vytápění být až na hranici 30% z vašich současných nákladů. I když začnete topnou sezonu dříve, než vloni, bude ta letošní levnější.

Detailní informace o této technologii najdete na www.foukaneizolace.cz.

Související příspěvky

Pokojové stojací lampy

redakce

SAUNA V POHODLÍ VAŠEHO DOMOVA

redakce

Trendová podlaha – imitace kamene

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.