DŮM

Máte strach z letních veder?

Extrémní projevy počasí jsou stále častější. V létě slunce sálá, jen těžko hledáme před jeho žhavými paprsky úkryt. A tak vždy přijde k duhu chladivý nápoj a odpočinek ve stínu lesa nebo parku.

Co pomůže přes den, míjí se účinkem večer a zejména v noci. Doma jen těžko hledáme ochlazení, ani v noci nemáme šanci nabrat síly do nového dne. Vedro bývá nesnesitelné. Žhavé Slunce přes den rozpálilo střešní krytinu tak, že se ani v noci nedá v podkroví vydržet, natož klidně spát. Kvůli častému vstávání a hašení žízně se probouzíme ještě unavenější, než jsme večer šli spát. Příčina je jasná. Teplo z rozpálené střechy prostoupilo stropem do obytných místností.

Sauna je dobrá věc, ale nikoli v ložnici

Mnozí z nás si staví doma saunu. Je to vynikající prostředek pro zlepšení zdraví. Pročistí organizmus a posílí imunitní systém. Ale mít z ložnice saunu není dobré. Tropické horko v ložnici má na svědomí špatně izolovaný strop posledního patra. S větráním se celá situace ještě horší. I venku je totiž vedro k padnutí.

 

Zoufat ještě nemusíte

Možná se vám zdá tato situace bezvýchodná. Naštěstí je tu elegantní řešení – zateplení střechy. To v praxi znamená kvalitně zaizolovat strop posledního podlaží proti prostupu tepla.

Nejčastějším provedením ploché střechy je dvouplášťová konstrukce. Toho můžete lehce využít, protože mezi oběma plášti vznikla dostatečně vysoká dutina. Do dutiny může být snadno nafoukaná magmarelaxová izolace. Tato moderní technologie využívá nejkvalitnější izolační materiály čistě přírodního původu. Magmarelaxová izolace dokáže výborně tepelně izolovat, ale zároveň účinně vzdoruje ohni. To zvýší celkovou požární odolnost objektu.

Přednosti poznáme i v zimním období. V topné sezóně nebude docházet k promrzání stropu a srážení vzdušné vlhkosti v rozích, takže se nikde nebude tvořit plíseň. Protože izolace zaplní celou dutinu, zhorší se podmínky pro usazování vos a sršňů. Ani hlodavci nemají v minerální vatě na růžích ustláno.

Skvělé izolační vlastnosti magmarelaxové tepelné izolace budou zaručeny na dlouhou řadu let. Minerální vata totiž nesléhá. Když budete tento způsob zateplení porovnávat s ostatními metodami zjistíte, že foukaná minerální izolace má nejlepší poměr ceny a výkonu.

Ani sršni a vosy si na nás nepřijdou!

Tento moderní způsob pro zateplení plochých dvouplášťových střech má další přednost. Často se předpokládá pozdější vytvoření revizních otvorů a střešních vikýřů. Jimi se zafouká izolace a později slouží ke kontrole střešního prostoru. To můžete ocenit zejména když přijedou hasiči likvidovat hnízda bodavého hmyzu, který terorizuje.

Práce nebude hotová v řádech dnů, ale hodin!

Největší výhodou moderního zateplení magmarelaxovou izolací je především její rychlost realizace. Technologie foukání trvá v průměru tři hodiny. Nejvhodnější obdobím pro izolaci podlahy na půdě je jaro. Pod střechou totiž ještě není velké horko. Termín realizace můžete domluvit ve velmi krátké lhůtě. Ta zpravidla nepřesáhne čtrnáct dnů. V domluvený den přijedou odborníci izolatérské firmy a pustí se do práce. Vše probíhá za běžného provozu domu, ani hospodyňka nepozná, že se něco děje. Pracovníci totiž nenatropí hluk, ani příliš nezvíří prach a nezanechají vůbec žádný nepořádek.

Jediná izolace vyřeší tři problémy

Izolace střechy vás zbaví hned tří závažných problémů najednou. Letní vedra nezabrání tepelné pohodě, pobyt v domě se stane vysloveně příjemným. V zimě si zase užijete teplíčka. Navíc každý rok ušetříte tisíce korun za energie na vytápění. Už vám nebude tolik vadit, když ceny paliv budou stoupat. Vy budete stále šetřit. Namísto vyhazování peněz komínem můžete šetřit jen na pěkné věci. Extrémní počasí už vám vrásky nikdy dělat nemusí.

Více informací o všech možnostech zateplení minerální vlnou MAGMARELAX® najdete na www.ippolna.cz nebo telefonu 800 100 533.

Související příspěvky

Jak zařídit podkrovní ložnici, abyste se v ní cítili dobře?

redakce

Čerpadla Grundfos jsou naprostou špičkou ve svém oboru

redakce

Dokonalá ložnice – co musí splňovat?

redakce