Search

Máte obavy z vysokých výdajů na vytápění, když už jste začali topit dříve?

Na teploty, které dokážou překonat hranici 20°C už se asi letos těšit opravdu nemůžeme. Co nás naopak nemine jsou nepříjemné přízemní mrazíky, noční teploty pod bodem mrazu a stále chladnější klima. Teplé počasí definitivně letos končí a velké množství domácností bylo dokonce nuceno zahájit topnou sezonu, jelikož v nevytápěném interiéru už bylo prostě nepříznivě chladno. Brzký začátek topné sezony může mít výrazný vliv na účty za vytápění v letošní topné sezóně. Pokud jste začali topit už nyní, je vysoká pravděpodobnost, že cena za vytápění bude letos ještě vyšší, než tomu bylo vloni.

 

Stále se dají udělat efektivní kroky

Některé kroky proti mrazivým teplotám se dají provádět v průběhu celého roku. Na jiné je již pozdě. Například na zateplení fasády už rozhodně nejsou ty nejlepší podmínky. Lepidlo je určeno jen do vyšších teplot, než panují aktuálně. Dalším opatřením jak zvýšit tepelně-izolační vlastnosti domu může být i celková výměna oken ve vaší domácnosti. I na tu byl ideální čas v létě a nyní už je pozdě. Stále ale existují opatření a technologie, které je možné začít využívat třeba ihned. A nejedná se o žádná nahodilá řešení, ale o účinné a důmyslné systémy. Například zateplení půd foukanou minerální izolací.

Foukaná minerální izolace se stává skutečným pomocníkem Foukaná minerální izolace je izolační materiál, který se dá aplikovat na jakoukoliv půdu rodinného domu, do všech dutin či na zateplení střechy. Nesléhá, je odolná proti hmyzu a škůdcům, proti vlhkosti i požáru a samozřejmě neztrácí své izolační přednosti. I aplikace materiálu je zcela unikátní. Vše dokáže obstarat jediný pracovník, který obsluhuje aplikační hadici. Materiál putuje hadicí přímo z přistaveného nákladního automobilu, který stojí před domem. Průměrná půda rodinného domu je zateplena do necelých 3 hodin od příjezdu firmy bez nepořádku a hluku.

V čem pomáhá izolace právě na vaší půdě?

A proč se vlastně zaměřit při zateplování na vaší půdu? Protože to je řešení, které skutečně funguje a má prokazatelně pozitivní výsledky. Když už zahájíte topnou sezonu, potřebujete, aby teplo unikalo v co nejmenším množství. A právě v tom napomáhá minerální izolace nejvíce. Stropem totiž v nezateplených interiérech uniká největší část tepla. Teplý vzduch má totiž jednu základní vlastnost – stoupá vždy nahoru. Pokud se rozhodnete nechat kvalifikovanou firmu na půdu aplikovat foukanou izolaci, mohou úspory na vytápění být až na hranici 30% z vašich současných nákladů. I když začnete topnou sezonu o něco dříve, než vloni, bude ta letošní o poznání levnější.

Detailní informace o této technologii najdete na www.foukaneizolace.cz.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *