DŮM

Markýzy existují i na střešní okna! Víme, kde najít ty nejlepší

Přednosti markýz na klasická okna na fasádě zná již každý z nás. Markýzy přináší do interiéru možnost světelného komfortu a vlastního nastavení množství slunečního světla, které chceme. Přesně takové výhody nabízejí i markýzy na střešní okna. Jedná se o velmi specifický výrobek, který většina výrobců ještě nedokázala dotáhnout až k dokonalosti. Společnost FAKRO to ale dokázala.

 

 

Markýzy AMZ vás chrání před svitem až 8x více

Společnost FAKRO má ve svém sortimentu unikátní markýzy pro střešní okna AMZ. Oproti vnitřním produktům stínící techniky dosahují tyto markýzy až 8x lepších výsledků v oblasti prostupu slunečního záření. Markýzy jsou navrhovány tak, aby nijak neomezovaly střešní okna v pohybu. S okny můžete dále libovolně manipulovat a na funkce markýzy to nebude mít žádný vliv. Vybírat můžete z dvou modelů, které mají stejné přednosti, ale odlišné způsoby instalace a ovládání. Jedná se o markýzu AMZ Z-Wave a o markýzu AMZ Solar. Markýza AMZ Z-Wave je napájena elektricky a ovládá se pomocí dálkového ovladače nebo nástěnným ovládacím panelem. Markýza AMZ Solar je napájena solární energií a také se ovládá dálkově, pomocí ovladače, ale dokáže to i jinými způsoby.

 

Markýza AMZ Solar se dokáže dokonce ovládat automaticky

Je možné, aby markýzy dokázaly samy rozpoznat, kdy se mají stáhnout a kdy zase vytáhnout? Zní to možná jako nápad ze sci-fi filmu, ale markýza AMZ Solar to opravdu dokáže. Její chod totiž může být nastaven na 3 režimy (automatický, poloautomatický a dálkový). Při automatickém provozu si markýza automaticky volí rozvinutí a svinutí. To vše na základě intenzity slunečního svitu. Díky tomu dokáže automaticky zabránit přehřívání interiéru. Nikdy se vám tedy nemůže stát, že ráno při odchodu do práce zapomenete zatáhnout markýzu a večer se vrátíte do přehřáté místnosti.

 

Kompletní informace naleznete na www.fakro.cz

 

 

Související příspěvky

4 tipy jak správně vybrat matraci

redakce

Jak udržovat kování

redakce

Jak si správně vybrat a zapojit kouřovody

redakce