DŮM

Ložnice v podkroví – jak jí opticky zvětšit a vytvořit si útulný prostor

Podívejme se na současné trendy ve stavitelství, které podporují výraznější rozdělení budovy na denní a noční zónu. Zatímco tradiční denní zóna, která se obvykle nachází ihned za vchodovými dveřmi, je k dispozici úplně všem členům domácnosti včetně pozvaných hostů. Druhou sekcí je noční část rodinného domu, ta naopak umožňuje izolovat se od zbytku domu. Ideálním místem pro zařízení takového prostoru je podkroví, které díky použití vhodných řešení umožní skvělý odpočinek přímo v klidnější části domu pod střechou.

Aranžování jakékoliv ložnice v podkroví není jednoduchým úkolem, proto jsme se rozhodli vám trochu poradit. S ohledem na individuální tvar konstrukce budovy, sklon střechy či její výšku svislých stěn v podkroví, vyžaduje tato operace naprosto odlišný přístup u každého projektu.

 

Při zařizování ložnice myslete na barvy

Při cíleném zařizování jakékoliv ložnice je nutno vzít v potaz všechny důležité atributy, které mají vliv na váš odpočinek. Jedním z nich je například správný výběr správných barev. Mezi takové barvy, které mají pozitivní vliv na naše rozpoložení, patří například nejrůznější odstíny příjemně působící modré nebo zelené, a také široká škála všech pastelových barev. Skvěle se hodí také jakékoliv odstíny šedé nebo bílé, jenž opticky dokáže každý prostor opticky zvětšit. Snažme se však vyhnout výrazně pestrým a výrazným barvám, které působí spíše agresivně a znesnadňují kvalitu usínání.

 

Kam umístit nejdůležitější nábytek?

Hlavním bodem každé ložnice je kvalitní postel. Ta by se měla pokud možno nacházet v centrálním prostoru místnosti. Abychom ušetřili místo, můžeme ji položit pod šikminu vytvořenou střešní konstrukcí, ale je nutno nezapomenout na vzdálenosti, které umožní pohodlný přístup ke všem okrajům umístěné postele. Chceme-li vytvořit příjemný a plně užitný interiér, pamatujte rovněž na skvělé doplňky ke všem střešním oknům, díky kterým ložnice získá individuální charakter útulného prostředí.

 

Několik skvělých triků, jak si uspořádat ložnici

* Uspořádání ložnice v libovolné části domu má naprosto shodná pravidla a jsou neměnná. Do plochých střech doporučujeme okna značky FAKRO. Dokážou do prostoru vnést dostatečnou porci příjemného denního světla

* Ideální výběr doplňků pak umožňuje proměnit jinak strohý interiér na příjemné a naprosto útulné místo v podkrovní části domu. Grafitová stěna a zároveň tmavá dřevěná podlaha dodávají interiéru impozantní charakter, zkuste o tom popřemýšlet.

* Ložnice v podkrovní části rodinného domu vyžaduje individuální přístup. Pokud přihlédneme ke tvaru konstrukce budovy, sklonu střechy nebo její celkové výšce svislých stěn, ihned zjistíme potřebu se individuálně rozhodnout a přizpůsobit takovému prostoru.

* Ložnice ve vašem podkroví nemusí být vždy úplně nejmenší. V případě, že máme k dispozici prostornou půdní místnost, lze do ní bez jakéhokoliv problému umístit i větší manželskou postel přímo do její středové části. Nosníky a trámy střešní konstrukce dodají interiéru opravdu nenahraditelný v.

* Naopak menší ložnice v podkroví jsou naopak mnohem častější, ale i tak je můžeme zvětšit pomocí několika triků. Například přísunem přirozeného světla a použitím bílé barvy po celé délce stěn. Dalším skvělým trikem se stává například velké zrcadlo, které dodá interiéru důležitou hloubku.

Související příspěvky

Vinylové podlahy – ideální pro vás i vaše domácí mazlíčky!

redakce

Mrazy vás nezaskočí, když máte správně izolovaný dům

redakce

Čerpadlo pro mobilní použití

redakce