DŮM

Letní bydlení na půdě se vrací! Jak si ho užít?

Jsem zamilovaná do starých půd. Většinou totiž skrývají tajemství. Pokaždé, když jsem se dostala na půdu, měla jsem pocit něčeho originálního a výjimečného. Při každé návštěvě podkroví na nás dýchne nevšední a atraktivní kouzlo. Celý atypický prostor navíc přímo volá po přestavbě k trvalému nebo k letnímu bydlení. Nepravidelné tvary a šikmé stěny popouští uzdu fantazii. Jak moc? No to už nechám na každém z Vás…

Na půdě máme velmi blízko ke slunci, nutí nás to vytvářet prosvětlené, vzdušné a  mimořádně útulné prostory. Přínosem vestavby půdního bytu navíc často bývá  terasa s podmanivým výhledem do okolí. Ano, obrovskou výhodou podkrovních prostor je jistě jejich zajímavá členitost a řada možností pro práci se světlem v interiéru.

Všechno něco stojí

Přestavba podkroví na obytné prostory s sebou přináší finanční výdaje i starosti. U velké přestavby je například nutné statické posouzení. při přestavbě je nutné provedení tepelné izolace a izolací proti vodě, odvětrání a položení vhodné střešní krytiny. Nezapomínejme také na možnost napojení na potřebné inženýrské sítě jako je elektřina, voda, kanalizace, plyn či dálkové vytápění. Obytné podkroví z těchto důvodů časově i finančně nákladná záležitost a proto od ní mnoho lidí raději upouští. nemusí to ale tak být.

Dejte půdám šanci

Jak tedy půdu využít a přitom neinvestovat mnoho peněz? Jde to poměrně snadno. Letní bydlení na půdě se totiž vrací do kurzu. V případě přestavby se více investuje do podlahy půdy. Opraví se střecha, doplní se folie proti zatékání a udělá se nová podlaha. Novinkou je, že nové metody a postupy umožňují postavit naprosto rovnou podlahu půdy a tu zaizolovat. Právě izolace totiž velmi zvyšuje komfort pro obyvatele půdy, také tlumí hluk z těchto prostor a v zimě chrání spodní místnosti před únikem tepla. Takto upravený půdní prostor je možné efektivně dostavět na podkrovní byt. Příkladem takového řešení na míru je unikátní Stropní systém MAGMARELAX.

Stropní systém MAGMARELAX® jako velmi rychlé a kvalitní řešení za dobrou cenu
Tepelnou i zvukovou izolaci můžeme vyřešit jednorázově. Stačí využít montovaný strop MAGMARELAX®. Ten dokonale zajistí možnost zateplení stropu a současně umí vytvořit lehkou, přesnou, vysoce únosnou, variabilní i finančně nenáročnou a přesto moderní a krásnou podlahu.

Tato metoda přinese nášlapnou vrstvu z OSB desek na pero a drážku a současně i tepelně izolační vrstvu. Výhodou je, že vyhoví požadavkům při žádosti o dotace na zateplení domů. Systém je velice rychle dostupný, protože konstrukce je hotova za pouhý jeden den.

Pokud se ještě pozastavím u stropního systém MAGMARELAX®, musím zmínit, že mě osobně opravdu oslovil. Vytvořením nové podlahy pomocí MAGMARELAX® zároveň zateplíme celý strop domu.

Stručně a jednoznačně řečeno, s tímto systémem získáte:

   1) atraktivní prostory na půdě
2) nemusíte platit statisíce za náročnou přestavbu
3) zateplením půdy ušetříte za energie v celém domě

Řekněte sami, nemáte chuť se do letního /a nejen letního/ bydlení pustit okamžitě? Kdybych měla vlastní baráček, tak neváhám ani chviličku…

Více informací o foukané izolaci MAGMARELAX® naleznete na stránkách dodavatele na adrese www.ippolna.cz a o samotném Stropním systému MAGMARELAX® se dočtete na http://www.ippolna.cz/stropni_system_MAGMARELAX.php

Související příspěvky

Izolace stropu pomůže ušetřit peníze

redakce

Nyní je ideální čas pro opravy plochých střech

redakce

Kupovat „zaručeně česká okna“ se vyplatí

redakce