DŮM

Kdy se hodí zvlhčovač a kdy naopak odvlhčovač vzduchu?

Vlhkost vzduchu v interiéru je jedním z mnoha důležitých prvků, které napomáhají ke zdravému a příjemnému bydlení. Ideálně by se vlhkost vzduchu v interiéru měla pohybovat mezi 50-60%. Nižší i vyšší hodnoty pro interiér nejsou odpovídající. V takových případech mohou při řešení problému pomoci odvlhčovače nebo zvlhčovače. Velký výběr těchto kvalitních výrobků najdete v sortimentu společnosti Vzdušín.cz.

 

Kdy je třeba pomoc odvlhčovače?

Problémy s vysokou vlhkostí vzduchu v interiéru trápí velké procento českých domácností. Zejména ve starších objektech. Když je vlhkost vzduchu vyšší, než 65%, může způsobovat vlhnutí zdiva a vznik plísní. Kvalitní odvlhčovače sníží relativní vlhkost vzduchu, který je schopen i nadále absorbovat vlhko. To se nemusí usazovat ve zdivu ani nikde jinde v místnosti. Na stránkách společnosti Vzdušín.cz najdete také průvodce výběrem správného odvlhčovače přesně podle individuálních parametrů a potřeb vaší místnosti.

 

Kdy je třeba využití zvlhčovače?

Pokud se hodnoty vlhkosti vzduchu dostanou pod hranici 50%, vzduch v interiéru také není v pořádku. Může nastat vysoušení sliznice dýchacích cest a celý organismus je tak mnohem náchylnější k nachlazení. Zejména u novostaveb v topné sezóně může být hladina vlhkosti vzduchu výrazně pod hranicí 50%. V takovém případě vám mohou pomoci zvlhčovače vzduchu ze sortimentu Vzdušín.cz. I v tomto případě opět najdete průvodce výběrem zvlhčovače pro správný výběr.

 

Vzdušín.cz se zabývá i čištěním vzduchu

Nabídka odvlhčovačů a zvlhčovačů není jediným druhem zboží, které nabízí Vzdušín.cz. součástí nabídky jsou také čističky vzduchu. Ty vám mohou pomoci vyčistit vzduch od prachu, alergenů, kouře a pachu, bakteriím i proti nebezpečným virům. Se správným výběrem vám opět pomůže průvodce výběrem čističky.

Kompletní informace a sortiment najdete na www.vzdusin.cz.

Související příspěvky

Revitalizace zábradlí jedině s Dastech.cz

redakce

Solární dřevohliníková okna vám ušetří náklady na vytápění

redakce

Vizitka domu není jen fasáda, ale celý exteriér budovy

redakce