DŮM

Kazetové markýzy mají budoucnost

 

Kazetové markýzy mají na našem trhu a v našich klimatických podmínkách velkou budoucnost.

S rozvojem moderní architektury se rozmáhá poptávka po elegantních a plně uzavřených markýzách, které lícují s fasádou a neruší pohledem na tkaninu. Stejně tak jako se čím dál tím více lidí přiklání k jednoduchým jednobarevným potahům, tak i jednoduché linie kazetových markýz nabývají na oblíbenosti. Jistě s tím souvisí čím dál tím větší spolupráce soukromých investorů s architekty, kteří vždy dávají přednost čistým liniím.

Kazetové markýzy ale nejsou jen otázkou elegance, ale také výborných užitných vlastností. První z nich je taková maličkost, jako ochrana potahu před zašpiněním. Při staženém stavu na odkrytý potah dopadají nečistoty, které jsou nejvíce vidět při vytažení markýzy – špinavé pruhy, ptačí výkaly apod. Výměna potahu není nejlevnější záležitostí, musí se počítat s demontáží a zpětnou montáží potahu a výměnou samotné látky. Proto je dobré hned od začátku investovat do markýzy s kazetou a vyhnout se tak pozdějším výměnám potahu. I když jsou dnešní potahy impregnovány proti vodě i zadržování špíny, agresivní špína zejména ve městech po určité době užívání na potahu samozřejmě své následky zanechá. Své udělají také právě ptačí výkaly, padající listí či nejrůznější plody stromů, které mohou potahy až rozleptat.

Další významnou výhodou je ochrana před zničením. Kazetové markýzy jsou z valné většiny ovládány elektromotory, které lze opatřit nejrůznějšími čidly, například větrným, otřesovým či slunečním. Zvláštností jsou pak takzvané motory s nouzovou klikou, které umožňují kazetovou markýzu ovládat i při výpadku elektrické energie. Poslední týdny, které nás častovaly náhlými silnými vichřicemi a nárazovými přívaly deště nám ukázaly, jak je počasí v dnešní době nevyzpytatelné. Letní počasí, za kterého odejdete do práce, se může velmi rychle změnit a roztažená markýzy v poryvu větru může napáchat velké škody na majetku i zdraví. Proto je například tato funkce motorů velkou vymožeností.

Nabízíme škálu markýz Brustor, které v sobě spojují obě vlastnosti – eleganci i funkčnost. Od menší a flexibilní markýzy B-50 s nastavitelným sklonem a vhodnou pro menší rozměry, přes subtilní kazetu B-25 bez vnitřního nosného profilu až po markýzu B-35 s vnitřním nosným profilem, vhodnou pro větší rozměry. Všechny markýzy Brustor v naší nabídce jsou k dostání s LED osvětlením či tepelnými zářiči a variací motorů a čidel pro snadné ovládání markýz. Markýza Fetuna je pak robustní a spolehlivá, přesto však elegantní kazetová markýza, kterou lze navíc opatřit navíjecím volánem, který ochrání Vaši terasu i před přímým a nízkým sluncem. Navštivte naši webovou stránku http://www.bohemiaflex-cs.cz/markyzy/kazetove-markyzy/ a přesvědčte se sami o eleganci našich kazetových markýz.

 

Související příspěvky

Nevyhnutelná budoucnost – ekologické kotle ATMOS.

redakce

Stylový dřevěný nábytek z masivu

redakce

Pečujte o fasádu svého domu. Vyplatí se vám to!

redakce