DŮM

Ještě je čas ušetřit výdaje na vytápění rodinného domu v zimě

Vytápění rodinného domu v zimním období je pro každého vlastníka velkou finanční zátěží. Každoročně za vytápění utratíme až několik tisíc korun. Každý rok se také výdaje za vytápění zvyšují. Nejenže ceny energií stoupají, ale každý rok jsou také tepelné ztráty rodinných domů vyšší. Starší domy dokáží jen těžko udržet nashromážděné teplo, které rychle uniká. Se zvyšováním cen energií uděláme něco jen velmi těžko. Můžete zkusit najít levnějšího dodavatele, ale rozdíl mezi cenami je minimální a ročně ušetříte jen pár stokorun. Můžete ovšem ještě stihnout snížit tepelné úniky rodinného domu. Ještě stále je čas.

Kudy teplo nejčastěji uniká?

Nashromážděné teplo nejčastěji uniká různými cestičkami. Může unikat pomocí starých oken bez izolačních účinků. Úniky mohou být také nezateplenými obvodovými stěnami. Ovšem veškeré fyzikální zákony jsou v tomto ohledu za jedno. Od topení proudí teplý vzduch. Teplý vzduch má podle fyzikálních zákonu nižší váhu, než vzduch studený. Nedrží se tedy u země, ale stoupá ke stropu. Bohužel v mnoha případech také nezatepleným stropem uniká téměř bez užitku pryč. Ideální variantou snížení tepelných ztrát v domě je tedy zateplení stropů a půdních prostor.

Izolace může být hotová za jedno odpoledne

Mnoho z nás si pod pojmem zateplení představí složitý proces, který je náročný finančně, časově a je pro domácnost značně omezující. To samozřejmě pro většinu druhů zateplení platí. Ne však pro všechny. Existuje jeden způsob zateplení půdních prostor, který je rychlý, snadný a přesto vysoce účinný. Může být až 10x levnější, než izolace fasády a dokáže vám ušetřit až 30% výdajů za vytápění domácnosti. O který způsob se jedná?

Foukaná minerální izolace MAGMARELAX je ta pravá

Foukaná minerální izolace MAGMARELAX je ideálním druhem izolace pro zateplení střech, stropů a půdních prostor každého rodinného domu. Díky snížení tepelných ztrát dokáže ušetřit výdaje za vytápění až o celých 30%. Díky moderním technologiím aplikace je u průměrných rodinných domů celá realizace hotova za 3 hodiny od příjezdu firmy. Můžete ráno odjet do práce a odpoledne si již užívat zateplené domácnosti. Na realizace zateplení pomocí foukané minerální izolace MAGMARELAX se na našem území specializuje společnost IP Polná.

Detailní informace naleznete na www.ippolna.cz

 

Související příspěvky

Je vaše podlaha dostatečně teplá?

redakce

Kvalitní komoda je základem odjakživa

redakce

Vybíráme dokonalou postel

redakce