Search

Jediná šance k navázání kontaktu s přírodou je zelená střecha

Velkoměsta a jejich ruch sice nabízí mnohem lepší profesní uplatnění, vyšší mzdy a úroveň kvality života. Na druhou stranu jsou tyto plusové aspekty vykoupené celou řadou negativních činitelů. Do této oblasti nepříznivých signálů bezesporu spadá i nedostatek zeleně, klidových podmínek či čerstvého vzduchu. Bydlení v centru se odkazuje na skvělou občanskou i dopravní dostupnost, která je bez jakýchkoliv kompromisů na výtečné úrovni. Postrádáme zde však zázemí pro odpočinek či relaxační zónu vytvořenou přímo na vašem pozemku. Každý se nemůže pochlubit rodinným domem s přilehlým pozemkem, bydlení v centru města je o kompromisech, jedním takovým je i zelená střecha.

 

Co to je zelená střecha

Zelená střecha je skvělým řešením vedoucí k vytvoření ideálních podmínek pro odpočinek a propůjčení podmanivé atmosféry stavebního objektu obklopeného dalšími domy či frekventovanou pozemní komunikací. Jedná se o částečně nebo zcela pokrytou střechu vegetací a půdou či pěstebním substrátem. Zelená střecha mnohdy označuje všechny přítomné vrstvy, které může dle složitosti projektové dokumentace obsahovat. Patří sem zavlažování nebo odvodnění a kořenová bariéra. Při výstavbě zelené střechy nesmíme zapomenout na její výhody, které na první pohled nejsou až tak patrné. Pojďme se společně podívat, co vše výstavbou zelené střechy získáte.

 

Výhody zelené střechy

Zelené střechy jsou každým rokem stále populárnější u celé řady klientů, kteří se s ní setkali u svých kamarádů nebo kolegů. Právě již vystavěné a plně funkční zelené střechy jsou tou největší referencí podněcující ostatní k jejich objednání. Zelená střecha kromě estetického hlediska dokáže produkovat kyslík a filtrovat částice prachu z okolí.

Kromě jiného zabraňují k přehřívání střechy a redukují teplotní výkyvy. Díky své neomezené životnosti není třeba do této oblasti již investovat a navíc získáte navýšený tepelně izolační účinek. Zelené střechy jsou nehořlavé a šíří typické aroma. Vytvořte si i vy senzační místo pro odpočinek a mějte své místo, kde je možné se ukrýt před ruchem velkoměsta.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *