DŮM

Jaký materiál zvolíte pro výstavbu terasy?

Terasy jsou u moderních rodinných domů téměř nezbytností. Slouží nejčastěji v letním období pro příjemné venkovní posezení s rodinou i přáteli. Při výstavbě terasy je nejdůležitějším prvkem podlaha. Podlahová krytina u teras může být tvořena z mnoha materiálů jako například dřevo, kámen, keramické obklady, betonová dlažba mnohé další. Jsou nabízeny stále nové a inovativní materiály a některé z nich jsou dokonce kombinací dvou materiálů v jediném produktu. Třeba jako terasy Twinson, které nabízí společnost Wood-life cz s.r.o., specialista na výstavbu dřevostaveb.

 

Twinson – to nejlepší ze dřeva a z PVC

Materiál Twinson je kombinací dřeva borovice a PVC materiálu. Oba tyto materiály jsou v terasových systémech zastoupeny ve stejném množství, tedy 50%. Právě kombinace předností obou materiálů dodává tomuto terasovému systému hned několik předností. Z oblasti přírodního dřeva získávají desky elegantní přírodní vzhled s dřevěnou strukturou. PVC zase dodává potřebnou pevnost, odolnost, zabraňuje štěpení materiálu a usnadňuje údržbu.

 

3 varianty desek v systému Twinson

Terasový systém Twinson v nabídce Wood-life cz s.r.o. je zastoupen třemi druhy desek. Každá z nich má poněkud odlišné vlastnosti a díky tomu se liší i jejich využití. Základ tvoří terasové desky Twinson O-Terrace, které jsou vyrobeny z tohoto kompozitního materiálu a nabízí oboustranné využití. Na obou stranách jsou desky drážkovány, na jedné jemněji, na druhé hruběji. Každá desky má 7 komor, které zajišťují její odolnost a pevnost. Dalším druhem jsou desky terasové desky Twinson O-Terrace+. Ty jsou ze stejného materiálu, jen mají jiné, odolnější provedení komor. Posledním druhem je Twinson Massive. Tyto desky nabízí plné provedení bez komor.

 

A jak na pokládku?

Terasové systémy Twinson mohou být pokládány i na nezpevněný povrch. Součástí celého systému totiž jsou i terasové profily, které zajistí rychlou, jednoduchou a přesnou výstavbu podkladové konstrukce. Podkladové profily jsou vyrobeny z plastu nebo hliníku, který je pevný a odolný materiál. Na rozdíl od podkladových konstrukcí ze dřeva vydrží oba materiály podstatně déle.

Detailní informace o tomto systému najdete na www.woodlife.cz

 

 

Související příspěvky

Izolační schopnosti oken jsou velice důležité

redakce

Topení moderní doby

redakce

JAK čistit odpadní vodu EKOLOGICKY?

redakce