DŮM

Jaké jsou možnosti střešní krytiny, když na střechu nechcete těžké betonové tašky?

Betonové tašky jsou nejvyužívanější střešní krytinou nejen u nás, ale i celosvětově. Ovšem ne všichni chtějí mít na střeše několikatunovou zátěž, kterou betonové pálené tašky představují. Právě proto vzrůstá poptávka po lehčích střešních krytinách, které se mohou na střechu použít. Na výběr jsou krytiny prověřené i modernější. Řeč je zejména o asfaltových šindelích a plechových střešních krytinách.

 

Asfaltové šindele jsou světovým číslem 2

Asfaltové šindele jsou celosvětově druhou nejvyužívanější střešní krytinou, hned za betonovými taškami. Jsou vhodné téměř na jakýkoli druh stavby. Využití najdou na rodinných domech, pergolách, ale i velkých budovách. Jedná se o krytinu, která je na našem trhu již dlouhodobě a její kvality se neustále zvyšují. Stejně jako přibývá i sortiment nových vzorů. I když nejoblíbenějším druhem zůstává stále bobrovka. Šindele skvěle odolávají stáří i povětrnostním vlivům a k jejich pokládce nejsou potřeba žádné speciální doplňky.

 

Dále jsou tu plechové střešní krytiny

Plechové střešní krytiny zaznamenávají zvýšenou oblibu v posledních několika letech. Zejména velkoformátové střešní krytiny. Tento druh střešní krytiny je vyroben z lehkých plechů, které jsou zpracovány do potřebného tvaru a opatřeny účinnou ochrannou vrstvou. Opět jsou na výběr různé vzory a motivy. Některé druhy plechových střešních krytin jsou k nerozeznání od vzoru betonových tašek. Mají ale podstatně menší váhu a objem. Jejich odolnost je vysoká, ale záleží na výrobci.

 

Velký výběr těchto krytin najdete na stavbaonline.cz

Pokud chcete vybírat ze široké nabídky asfaltových šindelí a plechových střešních krytin vysoké kvality, navštivte stránky stavbaonline.cz. Tyto internetové stavebniny disponují asfaltovými šindelemi od společnosti Dechtochema a plechovými střešními krytinami od společnosti Satjam. Obě tyto společnosti patří ke špičkám ve svém oboru a jejich produkty jsou na vysoké technologické úrovni. Stavbaonline.cz vám v každé kategorii nabízí mnoho druhů i doplňků.

Kompletní sortiment najdete na www.stavbaonline.cz.

 

 

Související příspěvky

Zamilujte si styl francouzské Provence díky originálnímu nábytku

redakce

Výběr schodů do svého domu, každý to nezvládne

redakce

V České republice s 20 720 požáry za rok 2018 je chytrý detektor kouře Netatmo nejlepší způsob jak ochránit svůj domov

redakce