DŮM OSTATNÍ

Jak vyrábí profesionálové domovní čistírny odpadních vod?

V dnešním článku se zaměříme na domovní čistírny odpadních vod, které jsou stále častěji součástí moderních rodinných domů. Vzhledem k tomu, že novostavby rodinných domů vznikají nejčastěji v okrajových částech obcí a měst, kde není možnost připojení k centrální kanalizaci, domácnosti se o splaškovou odpadní vodu musí postarat sami. A čistírny jsou nejčastějším řešením. Dnes se zaměříme na to, jak by měly kvalitní čistírny pro domácnost vypadat a jak probíhá jejich výroba u profesionálů v této oblasti.

 

Jako vzorový příklad nám poslouží společnost Gonap

Jako vzorový příklad výrobce čistíren odpadních vod jsme zvolili společnost Gonap. Důvodů bylo hned několik. Tato firma je v oblasti dlouholetým specialistou s bohatými zkušenostmi. Nabízí komerční i domovní čistírny odpadních vod od 5 do 5 000 EO. Všechny nabízené produkty dosahují vysokého stupně kvality a jsou naprosto spolehlivé.

 

Gonap se nespoléhá jen na své znalosti

Ačkoliv je firma Gonap v oblasti čistíren odpadních vod dlouholetým specialistou s mnoha zkušenostmi, v oblasti vývoje a výroby se nespoléhá jen na své znalosti a zkušenosti. Při vývoji totiž spolupracuje i s jinými firmami a organizacemi na neustálém vylepšování vyráběných produktů. Cílem je samozřejmě nabízet stále lepší a kvalitnější modely. Základem filozofie společnosti je tedy kvalita bez kompromisů. I proto je GONAP spol. s r.o. je certifikována dle systému kvality ISO 9001:2000. Přejděme ale k samotné technologii čistíren odpadních vod pro využití v domácnosti.

Specialista na aktivační čistírny

Domovní čistírny odpadních vod Gonap jsou celoplastové nádrže určené pro podzemní i nadzemní usazení. Záleží na konkrétním typu a požadavcích uživatele. Nádrž je vyrobena z vysoce odolných plastů, které jsou schopné dlouhodobě odolávat působení vnějších vlivů bez známek poškození. Celoplastové kontejnery jsou absolutně neprodyšné, takže není cítit žádný zápach. Vždy se jedná o kompaktní zařízení s automatickým provozem.

 

Nejdůležitější je samotný systém čištění

file127DČOV Gonap využívají technologii aktivačního čištění, která se řadí mezi nejprogresivnější technologie v tomto oboru. Vnitřní prostor čistíren je rozdělen na 2 části – akumulační a aktivační prostor. V aktivačním prostoru je voda provzdušňována pomocí aeračních pryžových elementů. Horní část obsahuje uzavřený prostor pro elektroventily, dmychadlo a nádoby pro odvodňování stabilizovaného kalu. Akumulační prostor je dimenzován tak, aby byl schopen pojmout 24 hodinovou produkci splašků. Chod čistíren zajišťuje mikroprocesor jednotka PCL a ta zobrazuje i vizualizace provozních stavů. Díky tomu je zajištěno optimální nastavení technologického procesu, včetně zajištění vysokého čistícího efektu.

Detailní informace najdete na www.gonap.cz

 

Související příspěvky

OKHE SMART – kombinace inteligence a skvělé technologie

redakce

4 tipy jak správně vybrat matraci

redakce

FINANČNÍ INJEKCE OD FAKRO!

redakce