DŮM

Jak v rodinném domě i v létě udržet příjemné klima? Izolací!

Přestože aktuálně jsou venku spíše chladnější teploty a více deštivého počasí, než jsme byli předchozí roky navyklí, léto se nezastavitelně blíží. Z valné většiny místností v rodinných domech se pak stanou přehřáté sauny, ve kterých se rozhodně nebudete cítit příjemně.

 

Izolace stropu a její výhody

Nejvíce se pak přehřívají především podkrovní prostory, tedy většinou místnosti a ložnice, kde spíme, popřípadě pracujeme. Teplé počasí za okny nám znemožňuje místnosti ochladit i v noci, a tak nás celkem často trápí přehřáté pokoje, ve kterých beztak dlouho nevydržíme. Pomoci může skvělá technologie zvaná  foukaná minerální izolace, která pozitivně omezuje průchod tepla stropem. Tento druh izolace se hodí právě pro stropy a půdy a začíná fungovat ihned po své aplikaci. Časově se jedná o velmi rychlou metodu, která probíhá bez nepořádku.

Navíc není nutné stavět lešení nebo se starat o zakrývání nábytku a podlahové krytiny. Na potřebné místo se izolační materiál přivádí hadicí ze speciálního zásobníku, který je uložen na autě zaparkovaném před vaším domem. Technologií foukání se pak izolant vpravuje tam, kde je potřeba a dokáže vyplnit všechny mezery i škvíry. Vytváří tak jednolitou plochu bez jakéhokoliv rizika vzniku tepelných mostů. To pak oceníme především v zimní sezóně, kdy nám nebude teplo unikat z domu a izolace stropu nám tak dokáže ušetřit až celou třetinu nákladů za vytápění.

 

Izolace stropu do pár hodin

Po ukončení prací si pracovníci vše opět sbalí do auta a odjedou, aniž by po nich zůstala zpustošená zahrada a vás následně čekaly hodiny zdlouhavého úklidu. Jako izolační materiál se používá minerální vlna, která je nehořlavá, zároveň odolá plísním a škůdcům, nevsakuje vodu a ani po několika měsících neztrácí svůj tvar. Moderní aplikace foukané izolace je hotová během několika málo hodin, nemusíte tedy nijak omezovat svůj každodenní chod domácnosti nebo svou rodinu posílat bydlet k příbuzným. Než se vrátí vaše děti ze školy, bude vše hotovo a uklizeno.

Velmi jednoduché a efektivní řešení, jak ochránit svůj dům před přehřátím, je izolace stropů. V zimě pak udrží teplo doma a ušetří vám obrovské množství finančních prostředků.

Související příspěvky

Přehřívají se vám půdy kvůli střešním oknům?

redakce

Moderní metoda zastínění interiéru

redakce

Nechte svou ložnici ožít díky 3D povlečení!

redakce