Search

Jak si užít léto v podkrovních místnostech?

Léto sice oficiálně začalo před několika dny, dusno a tropické počasí si užíváme už pěkných pár týdnů. V podkrovních místnostech v rodinných domech se už skoro nedá dýchat a větrání v noci moc nepomáhá. Jedním z hlavních důvodů přehřívání pokojů pod střechou je i špatná nebo žádná izolace stropů.

Podkroví je přitom velmi oblíbené a pokud to lze, trávíme zde mnoho času. Střešní okna dodávají světlu zvláštní měkkost a pokoje mají úplně jinou atmosféru. Bohužel to není moc platné, když tam v létě nemůžeme skoro dýchat a v zimě jdou jen špatně vytopit. Standardní problém je nedostatečné zateplení, protože až třetina tepla uniká stropem. A naopak, neizolovaný strop způsobuje, že dovnitř vniká horko a dusno a místnosti se přehřívají. Pomoc dokáže foukaná izolace.

Nutnost zateplování a správné izolace si uvědomuje mnoho majitelů nových i starších rodinných domů. Vysoká vstupní investice, dlouhodobá návratnost a především složité provedení je však často od realizace odradí. Foukaná izolace je jiná, její aplikace nevyžaduje žádné složité přípravy, těžké stroje nebo lešení, dokonce ani není potřeba bydlet na staveništi nebo se stěhovat k přátelům. Aplikace probíhá moderní technologií foukání a je během pár hodin hotová. Zkušený realizační tým vše vyřeší za vás a to včetně základní konzultace, zpracování návrhu řešení i kalkulace ceny. Ta je mnohem nižší než třeba zateplení fasády celého domu.

Díky foukání je izolační vrstva z minerální vlny bez spojů, vyplní všechny mezery a praskliny a nevytváří tak tepelné mosty. Na požadované místo je minerální vlna přivedena pomocí hadic a k aplikaci tak stačí jen několik otvorů a plocha na zaparkování auta s materiálem. Za několik hodin je foukaná izolace hotová a ihned funguje tak, jak potřebujete. V horkých dnech zamezuje přehřátí místností a v zimě zabraňuje unikání tepla. Díky tomu si tak můžete užívat atmosféru podkrovních místností v létě i v zimě.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *